تازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر بهمن ماه ۹۹

هفته سوم سری چهارم

کتاب وانهاده

پدید‌آورنده: سیمون دوبووار
مترجم: ناهید فروغان
ناشر: مرکز

… زنی که داستان پیرامون ماجرای او بنا شده، زنی است ساده و معمولی، که گرچه با کنجکاوی می‌توان دریافت که دوبووار گوشه‌های پراکنده‌ای از زندگی خود را در سرگذشت او گنجانیده است،

کتاب شوخی می‌کنید مسیو تانر

پدید‌آورنده: ژان یل دوبوآ
مترجم: اصغر نوری
ناشر: افق

رمان شوخی می‌کنید موسیو تانر نوشته‌ی ژان پل دوبوآ است. خانه‌ی تانر جست‌وجوی آرمان‌شهری است که واقعیت ندارد، اما مایه‌ی تسلی می‌شود. شوخی می‌کنید موسیو تانر روایت انهدام و استحاله است. آدم‌ها می‌آیند و می‌روند و قرار است خانه‌ای از پاافتاده نونوار شود، اما سروکله‌زدن با این‌وآن صاحب خانه را زودتر از خانه می‌سازد. دبوآ با طنز و زهرخند نشان می‌دهد که یک خانه چطور تشخص پیدا می‌کند و اگر بخواهد نفستان را بند می‌آورد.

کتاب تاریخ اندیشه فلسفی در غرب

پدید‌آورنده: گانر اسکربک و نیلز گلج
مترجم: محمد آگاه
ناشر: طرح نو

خواننده در عین آشنایی عمیق با آرای فیلسوفان از دیرباز تا دوران معاصر با روایتی بدیع از تاریخ فلسفه توأم با سوانح روزگارشان و عوامل بیرونی و تأثیرگذار و جذاب بر تاریخ اندیشه مواجه می‌شود.

کتاب چشم

پدید‌آورنده: ولادیمیر نابوکوف
مترجم: محمدعلی مهمان نوازان
ناشر: مروارید

مصمم شدم که اسموروف واقعی را کشف کنم. تا آنجای کار پی برده بودم که او شخصیتی چند بعدی دارد. در واقع نسبت به محیط رنگ عوض می‌کرد و گاهی سیمایی سرد و بی‌روح و گاه چهره‌ای متفاوت و پر حرارت از خود بروز می‌داد. کم‌کم داشت از این بازی خوشم می‌آمد. شخصا اسموروف را به دور از هرگونه شور و احساسی نظاره می‌کردم. پیش‌داوری اولیه که عملا به سود او بود، حالا به کنجکاوی صرف تبدیل شده بود. با این حال من هیجانی را تجربه می‌کردم که برایم تازگی داشت.

کتاب پرده نقره‌ای

پدید‌آورنده: گروه نویسندگان
مترجم: اسدالله امرایی
ناشر: مروارید

از سال ۱۹۱۵ همه ساله مجموعه‌ای به‌گزین‌شده از داستان‌هایی که در نشریات تخصصی ادبی و حتی عمومی به چاپ می‌رسد پس از طی مراحل خاصی از داوری تحت عنوان بهترین داستان‌های کوتاه امریکایی انتخاب و منتشر می‌شود. مجموعه‌ای که پیش روی شماست از میان داستان‌های سه دههٔ گذشته انتخاب شده. داستان‌هایی که هر کدام حال و هوایی خاص خود دارند. همهٔ نویسندگان مجموعه غیر از سینگر و آپدایک زنده‌اند و همچنان می‌نویسند. شماری از آنان از نویسندگان قدر روزگار هستند که برخی از آثارشان به فارسی درآمده است.

کتاب فلسفه تنهایی

پدید‌آورنده: لارس اسونسن
مترجم: شادی نیک رفعت
ناشر: گمان

ارسطو گفته «ما کار می‌کنیم که بتوانیم تفریح کنیم و فراغت داشته باشیم». از این واضح‌تر هم می‌شود گفت؟

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن