تازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر بهمن ماه ۹۹

هفته سوم سری سوم

کتاب کابوس‌های بیروت

پدید‌آورنده: غاده السمان
مترجم: احسان موسوی خلخالی
ناشر: نی

…آن روز صبح وقتی از ماشین پیاده شدم و – تا اطلاع ثانوی – صحیح و سالم وارد خانه شدم، نمی‌دانستم این آخرین باری است که تا چندین روز دیگر می‌توانم خانه را‌ترک کنم… و همان لحظه که در را پشت سرم می‌بندم، دارم آن را به روی زندگی و امید می‌بندم… و زندانیِ کابوسی طولانی می‌شوم – سخت طولانی.

کتاب منشاء آگاهی

پدید‌آورنده: جولین جینز
مترجم: سعید همایونی
ناشر: نشر نی

بسیاری از رفتارهای ما بدون نیاز به آگاهی و صرفاً با مفهوم واکنش‌پذیری توضیح داده می‌شوند. نتیجه? فکر ناخودآگاه و احساس درونی انسان‌ها گهگاه در برخی افراد و در شرایط روحی ویژه به‌صورت ندایی در سر شنیده می‌شود. این صداها که در دنیای قدیم معمول‌تر بوده‌اند، خدایان باستان بودند و قدیمی‌ترین تمدن‌های بشری تحت هدایت آن‌ها برپا شدند. زبان با استعاره رشد می‌کند و نه‌تنها وسیله? مکالمه که وسیله? درک جهان و به‌وجودآوردن کیفیت‌هایی است که بدون آن وجود نمی‌داشتند. آگاهی دنیایی است استعاری که ما با استعاره رفتار در جهان فیزیکی آن را در حدود سه هزار سال پیش به وجود آورده‌ایم. پیش از ظهور آگاهی، صداها که آغازگر اعمال بودند، مرجعیتی بی‌چون‌وچرا داشتند ولی پس از آن و قطع‌شدن صدای خدایان، جست‌وجوی مرجعیت به مسئله‌ای مبرم بدل شد که در فالگیری، طالع‌بینی، غیبگویی، علم و غیره تجلی یافته است.

کتاب پانته‌آ

پدید‌آورنده: سید جمال هادیان طبائی زواره
ناشر: ثالث

فرمانده از بالای بام لبخند مغرورانه‌ای می‌زند و می‌گوید: «فردا به پایتخت می‌بریمش، او  پیشکشی شایسته برای سرورم کوروش بزرگ است.» و دوباره زیر لب خطاب به سردستهٔ سربازان می‌گوید: «تا دیگر کسی جرئت گستاخی و رویارویی با سربازان ما نداشته باشد.»
و حالا پانته‌آ تنها و بی‌پناه، اسیر  سربازان هخامنشی است…

کتاب سبزیجات

پدید‌آورنده: اسکات فیتز جرالد
مترجم: سمیرامیس بابایی
ناشر: ثالث

کتاب فانوس جادو

پدید‌آورنده: تیموتی گارتون اش
مترجم: فرزانه سالمی
ناشر: آگه

دیهیمی این مجموعه را به این منظور تدارک دیده که کتاب های صرفاً نظری این همه زیاد است و کتاب های انضمامی که واقعیت ها را بازگو و تفسیر می کند ، این همه کم. دیهیمی در این مورد می گوید : ما از انقلاب های ???? اروپای شرقی اطلاعاتی داشتیم اما هیچ کتاب مستقلی در این باره به زبان فارسی منتشر نشده بود.

کتاب بازگشت

پدید‌آورنده: بلیک کراوچ
مترجم: رضا حسینی
ناشر: آموت

وقتی قربانیان یک بیماری مرموز و ناشناخته خاطرات زندگی‌هایی را به یاد می‌آورند که هرگز تجربه نکرده‌اند، یک کارآگاه اداره‌ی پلیس نیویورک تلاش می‌کند پرده از راز این بیماری بردارد. او در تلاش برای حل معمای خاطره‌های کاذب با زنی دانشمند آشنا می‌شود که با اختراع دستگاهی حیرت‌انگیز، ناخواسته زمان را به گسست دچار، و واقعیت را متزلزل و بی‌ثبات کرده است.

 

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن