تئاتر و سینماتازه‌های نشرنمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه های نشر بهمن ماه ۹۸

تازه های نشر

خرید کتاب از کتابفروشی کاواک

کتاب چهارراه

بهرام بیضائی | انتشارات روشنگران

این واپسین نمایشنامه‌ای است که بیضایی در ایران نوشته است، به سالِ ۱۳۸۸. متنِ نمایشنامه در زمستانِ ۱۳۹۸ به وسیله‌ی انتشارات روشنگران و مطالعات زنانِ تهران در قطعِ رحلی چاپ و منتشر شد. این کتاب، غیر از نمایشنامه و اطّلاعات و عکس‌های نخستین نمایشش، حاوی چکیده‌ای از داستانِ نمایش و متنِ برنوشتِ نخستین نمایش و سپاسنامه و گفتگوی بیضایی با تماشاکنانِ نمایش (بی ذکرِ نامِ پرسندگان و پاسخ‌دهنده) است.

کتاب مولن روژ

پیرلا مور | مترجم: سهیل روحانی| انتشارات نگاه

داستان زندگی و مشکلات نقاشی به نام دولوتوز لوترک. کتاب تقریبا تمام ابعاد زندگی نقاش فلک زده را به تصویر می‌کشد و هیچ چیزی را از قلم نینداخته به طوری که کاملا می‌شود خود را در جایگاه او حس کرد به همان اندازه رنج برد.

کتاب گفت‌وگو با کیشلوفسکی

رناتا برنارد و استیون وودوارد | مترجم: آرمان صالحی | نشر شورآفرین

داستان زندگی کریشتف کیشلوفسکی دست‌کم آن‌طور که خارج از سرزمین مادری او، لهستان، روایت شده، داستان زندگی فیلم‌سازی است که آثارش ریشه در مستندسازی اجتماعی دارد و با رویکردی کاملاً سیاسی به سینمای کشورش و گرایش‌های زیبایی‌شناسانه‌ی او، به موجب تغییرات شخصی، سیاسی و اقتصادی، سینمایی را خلق کرده است که در نهایت به یک سنت سینمایی فراگیرترِ اروپایی و یک سبک‌شناسی هنرمندانه‌ی سینما در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ تبدیل شده است. در این کتاب تلاش شده است تا نکات ظریف و جزئیات تأثیرگذارتر این داستان ارائه شود و احساسات و افکار کیشلوفسکی درباره‌ی سینما، از ۱۹۶۸، یعنی زمانی که هنوز در دانشکده‌ی سینما تحصیل می‌کرد، تا ۱۹۹۶ به دقت بازتاب داده شود.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن