تازه‌های نشرداستان جهاننقد ادبی و مقالات
موضوعات داغ

تازه های نشر بهمن ماه ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب سفرهٔ آسمانی

دونالد ری پولاک | مترجم: معصومه عسگری | انتشارات نگاه

دونالد ری پولاک، نویسنده‌ی جسور و توانایی که در دهه‌ی پنجم زندگی‌اش قلم به دست گرفت و به گفته‌ی بسیاری از منتقدین ادبی، یک شبه ره صد ساله پیموده است.  پولاک که در روایتگری زندگی پسرهای جوان بسیار قوی ظاهر شده است، در این رمان نیز داستان ماجراجویی سه پسر فقیر را روایت می‌کند که با مرگ پدر سختگیرشان در دنیا تنها می‌شوند. آشنایی با یک کتاب و هم‌ذات‌پنداری با قهرمان داستان و رویای پولدار شدن، پای آن‌ها را به ماجرایی باز می‌کند که سرنوشتشان را دستخوش تغییر می‌کند…

کتاب دانته آلیگیری

مارک موسا | مترجم: مهدی سحابی | نشر مرکز

دانته آلیگیری – Dante Alighieri – شاعر نام آشنای ایتالیایی است که در سال ۱۲۶۵ میلادی در محله سان مارتینو در فلورانس به دنیا آمد. کتاب کمدی الهی او را شاهکارهای بی‌بدیل در سراسر تاریخ دانسته‌اند. منظومه‌ای عظیم که درباره انسان است، انسانی که به تناسب کاربرد اراده آزاد خویش، سزاوار پاداش یا کیفر عدالت است. خانواده آلیگیری را به خاطر عنوان‌ها و امتیازهایی که اعضایش داشتند می‌توان از اشراف دانست هرچند که در زمان دانته از نظر موقعیت اجتماعی و مالی خانواده ساده‌ای به شمار می‌رفتند. در جوانی مادرش درگذشت و به نظر می‌رسد دانته تلاش داشت تا حد امکان از پدرش که همسر دیگری گرفت و صاحب دو فرزند نیز شد خودداری کند. با این وجود تا آنجا که از نوشته‌های دانته می‌توان دریافت، او از زندگی خانوادگی خاطرات خوشی داشته است.

کتاب پیدایت کردم

لیزا جوئل | مترجم: آرش فراست | کتاب پارسه

عروسی جوان، مادری مجرد و تنها، و مردی که حافظه‌اش را از دست داده و هویت‌اش مشخص نیست. ساری (در جنوب شرقی انگلستان): فقط سه هفته از ازدواج لیلی مونروز می‌گذرد. شبی که شوهرش از محل کار به خانه بازنمی‌گردد، او خود را تنها و درمانده در کشوری می‌یابد که هیچ‌کس را در آن نمی‌شناسد. یورک‌شر شرقی: آلیس لیک در ساحل جلوی خانه‌اش با مردی غریبه روبه‌رو می‌شود؛ مردی که نام خود را فراموش کرده و نمی‌داند آن‌جا در ساحل چه می‌کند. برخلاف آنچه عقل سلیم حکم می‌کند، آلیس مرد را به خانه‌ی خود دعوت می‌کند. اما او کیست و آلیس چگونه می‌تواند به مردی که فراموشی گرفته است اعتماد کند؟ داستان‌نویسی لیزا جوئل از نظر احساسی چنان باورپذیر است که خواننده ناگزیر با زندگی شخصیت‌های آن درگیر می‌شود. این رمان که هم پلیسی و دلهره‌آور و هم عاشقانه است، شما را شیفته‌ی خود می‌کند.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن