Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
پیشنهاد کاواکتازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر اسفند ماه ۹۹

هفته دوم سری اول

کتاب روح ناآرام

پدیدآورنده: آدام هاکس چایلد
مترجم: سودابه قیصری
ناشر: کتاب پارسه

کتاب تاریخ اجتماعی عکاسی

پدید‌آورنده: رابرت هرش
مترجم: کیهان ولی نژاد
ناشر: پرگار

این کتاب از چگونگی‌ قرارگیری‌ عکاسی‌ در بستر نیروهای‌ هنری، فرهنگی، علمی، فنی، و کاربردی سخن می‌گوید. انواع موضوعات جدید، از فتوبوت‌ها‌ گرفته تا تاثیرات اینترنت، با تامل و تعمق فراوان مورد بررسی قرار گرفته‌اند. موضوعات دیگری چون تن، چشم‌انداز، چهره‌نگاره، مفاهیم زمان و فضا، تیپ‌نگاری‌ها و زندگی شهری، زمینه های لازم را برای کسب فهم جامع‌تری‌ از نحوه‌ی‌ بازی‌ عکاسی با تصاویر فرهنگی فراهم می‌آورند.

کتاب داستان زندگی من

پدید‌آورنده: لائو شه
مترجم: الهام دارچینیان
ناشر: میردشتی

لائه شه در اثر کوتاهش با توصیفی نیمه‌طنز، نیمه تلخ، زندگانی در پکن و مردمانش را در شروع قرن بیستم روایت می‌کند. دورانی سراسر دگرگونی و بهت‌زدگی، آشفتگی‌های سیاسی، به مخاطره‌افتادن امپراتوری و آن‌چه پیامد گریزناپذیر این گذار عظیم است،جامعه آرام آرام عرف و عادات سرگرمی‌ها گرفته تا ذهنیات حاکم بر جامعه به کنار می‌نهد.

کتاب میشل استروگف

پدید‌آورنده: ژول ورن
مترجم: محمدرضا پارسایار
ناشر: هرمس

کتاب چگونه تصمیم می‌گیریم

پدید‌آورنده: جونا لرر
مترجم: نوید ملایی
ناشر: بینش نو

وقتی این کتاب را مطالعه می‌کنید، شما هم مانند بسیاری از مردم، با پی بردن به نقش پررنگ هیجانات و احساسات در تصمیم‌گیری‌های مهم، شگفت‌زده خواهید شد. احتمالاً برای شما هم جالب است که بدانید رعایت اخلاقیات توسط انسان‌ها، ناشی از هیجان است، نه منطق! با دیدن آزمایش‌ها و بازی‌های مختلف ذهنی، متقاعد می‌شوید که تاکنون به مغز منطقی خود، بیشتر از توان واقعی آن، اعتماد کرده بودید و اکنون وقت آن رسیده که پای احساسات را (به‌عنوان تصمیم‌گیرنده نهایی) به انتخاب‌های مهم زندگی خود، باز کنید. مترجمان این اثر نیز امیدوار هستند که شما با مطالعه این کتاب بتوانید به چرایی شکست‌ها و موفقیت‌های تصمیمات خود در موقعیت‌های بحرانی پی ببرید.

کتاب آموزش و پرورش و قدرت

پدید‌آورنده: مایکل دابلیو اپل
مترجم: هادی جلیلی
ناشر: فرهنگ جاوید

در چهار دهە اخیر درگیرِ سؤال‌های “ساده‌ای” بوده‌ام: از دلمشغولی عمیقم به رابطە فرهنگ و قدرت تا رابطۀ حوزه‌های اقتصاد، سیاست، و فرهنگ، پویایی‌‌های متعدد و متعارض قدرت و جنبش‌های اجتماعی که باعث می‌شوند آموزش‌وپرورش به محل تضاد و تعارضی این‌چنین بدل شود؛ و اثرات تمامی این‌ها بر کار آموزش. در اصل، تلاش کرده‌ام به سؤالی پاسخ دهم که جرج کانتز، آموزشگر رادیکال، بی‌پرده در امریکا مطرح کرد: «آیا مدرسه جسارت ساختن نظم اجتماعی جدید را دارد؟»

 

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن