Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تئاتر و سینماتازه‌های نشرروان‌شناسیزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر اسفند ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب دفترهای تئاتر (شانزدهم)

ویژه‌ی عباس نعلبندیان | انتشارات نیلا

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/38252

به عباس نعلبندیان می‌گفتند «پسرک روزنامه‌فروش». او در ۱۳۲۶ در تهران‌ زاده شد و از ۱۸ سالگی می‌نوشت، هرچند بیشتر او را در خیابان فردوسی جنوبی در دکه پدرش به‌خاطر می‌آورند که کتاب می‌خواند و کار می‌کرد. نعلبندیان با نمایشنامه‌ «پژوهشی ژرف و سترگ در سنگواره‌های قرن بیست و پنجم زمین‌شناسی یا چهاردهم، بیستم فرقی نمی‌کند» جایزه اول مسابقه نمایشنامه‌نویسی نسل جوان در جشن هنر شیراز از آن خود کرد و کمی بعد به اداره نمایش در تلویزیون رفت. نمایشنامه‌هایش تا انقلاب بهمن ۵۷ منتشر می‌شدند و در کارگاه نمایش روی صحنه می‌رفتند.

کتاب آنچه همیشه می‌خواستید درباره لکان بدانید

اسلاوی ژیژک  | مترجم: مهدی پارسا | انتشارات گام نو

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/38599

در کتاب علاوه بر مقدمه‌ی مترجمان، مقدمه‌ای دیگر با این عنوان به چاپ رسیده است: “آلفرد هیچکاک یا فرم و میانجی تاریخی آن/ اسلاوی ژیژک، ترجمه‌ی حمید امینی”. سپس برگردان فارسی شانزده مقاله در سه قالب: “کلی: مضمون‌ها”، “جزئی: فیلم‌ها” و “شخصی: جهان هیچکاک” فراهم می‌آید. بدین‌سان، مطالب کتاب با مقاله‌ی “پاسکال بونیتزر” آغاز می‌شود و بعد از بررسی روابط آینه‌ای و دوتایی‌های تصویری در مقاله‌ی ابژه‌های هیچکاکی [ابژه‌ی نمادین‌ساز که از همان ابتدا مابین این دوتایی‌ها وجود دارد]، کم‌کم به حیطه‌ی زنجیری نمادین، به خصوص در مقاله‌ای از “بصیرت و بینایی” می‌رسد که نوشته‌ی “استوژان پلکو” است.

کتاب قرن دیوانه من

ایوان کلیما | مترجم: علیرضا بهشتی شیرازی | نشر روزنه

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/38283

البته می‌توانی به هر زبانی سخن بگویی، می‌توانی دستور شام بدهی و از سیاست حرف بزنی، یا از شلوغ‌شدن بیش از حد شهرها در انگلستان یا اسپانیا، ولی آیا عشقت را هم می‌توانی بیان کنی، آیا می‌توانی این کار را به زبانی که مال تو نیست انجام دهی؟ و با خودم گفتم: دلبندم، جوجه اردکم، آهوی نازکم، بره غزالم، عزیز دلم، طلوع چونان برف بهارم، کوهپایه‌ی کوتاه لطیفم، شاهزاده خانم بیداری‌ام، کبوتر نازارم ترچکم، الهه‌ی مهربانم، عشقم، آیا ممکن است تو دیگر از آن من نباشی؟ آیا ممکن است تو را بگذارم و بگذرم، که تو را ترک گویم، تنها موجودی را که می تواند با لطافت به هیجانم آورد؟
سپس فهمیدم: چه جهان پروحشتی است جائی که در آن تنها می‌توانی میان میهنی که قول رنج می‌دهد و رنجی که ترک آن به همراه می آورد برگزینی. و به خود گفتم: تنها امتیاز آدمی حق انتخاب است، حتی اگر میان دو اندوه باشد. نمی‌دانم کدام رنج بزرگتر است، ولی اگر بمانم تنها نیستم. با شما باقی خواهم ماند، با دوستانم.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *