تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر اردیبهشت ۱۳۹۹

تازه های نشر

📗#کتاب_یاد_جنگل_دور

#گوردون_اوراینز | مترجم: کاوه فیض اللهی | #نشر_نو

این کتاب همراه با مقدمه مفصل و راهگشای مترجم با بهره‌گیری از مدل انتخاب زیستگاه در پرندگان و شبیه‌سازی آن با رفتار انسان، به فرضیه ساوانا – علفزاری با درخت‌های پراکنده که نزدیک به ۲۰ درصد از سطح خشکی‌های زمین را می‌پوشاند می‌رسد و واکنش ما به درختان با شکل‌های مختلف را تبیین می‌کند. جانِ سخن اوراینز این است که بسیاری از واکنش‌های انسان به طبیعت تصادفی نیست بلکه ریشه‌ای عمیق در گذشته‌ی تکاملی ما دارد و بسیاری از سلیقه‌های ما در زیبایی‌شناسی، نتیجه‌ی ماندگار انتخاب طبیعی است. خواندن این کتاب با تصاویر پرشمار بی‌شباهت به دفترچه یادداشت‌های شرلوک هولمز برای حل یک معمای جنایی نیست. چرا که همراه با نویسنده در یک جنگل یا موزه آثار هنری قدم می‌زنید.

📘#کتابچه_پاد_زیبایی_شناسی ‌

#آلن_بدیو | مترجم: علی معصومی| #انتشارات_نگاه

پاد زیبایی شناسی نوعی رابطه‌ی فلسفه با هنر است که بر پایه آن، هنر خود مولد حقیقت‌هاست. پاد زیبایی‌شناسی هنر را به صورت شی یا موضوع فلسفه درنمی‌آورد و به جای پرداختن به تاملات زیبایی شناختی دقیقا به توصیف تاثیرهای درون فلسفه‌ای می‌پردازد که هستی مستقل اثرهای معین هنری را از خود به جا می‌گذارد.

📙#کتاب_شیوه_فنی_نمایش_نامه_خوانی (از پایان تا آغاز و از آغاز تا پایان)

#دیوید_بال | مترجم: محمود کریمی حکاک | #نشر_لوح_سیمین

کتاب حاضر که بر اساس مطالعه و موشکافی دقیق صدها نمایش‌نامه از هر سبک و هر دوره‌ای تنظیم شده، حاصل تجربیات و تحقیقات خستگی‌ناپذیر دیوید بال در دورانی است که به عنوان مدیر ادبیات دراماتیک تئاتر کاتری در هر سال مسئول تجزیه و تحلیل ده‌ها نمایش‌ را به عهده داشت.

📎 جهت مشاهده‌ و یا خرید اینترنتی کتاب به وب‌سایت کاواک مراجعه نمایید. www.cavack.com

۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

بستن