تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر اردیبهشت۹۹

تازه های نشر

📗کتاب #مطالعاتی_درباره_طبقات_اجتماعی

#ژرژ_گورویچ | مترجم: باقر پرهام | #انتشارات_اندیشه_احسان

از ١٩٣۵ تا ١٩۴٨،گورویچ استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه استراسبورگ فرانسه بوده، سپس به پاریس آمده و کرسی جامعه‌شناسی «سوربن» را تا لحظه مرگ خویش اداره کرده است. کتاب حاضر مجموعه درس‌های وی در سوربن است که سال ١۹۶۶ در فرانسه چاپ شده و شامل دو قسمت عمده است؛ بیش از پنج ششم کتاب به معرفی انتقادی کلیه نظریه‌های مهم طبقات اجتماعی اختصاص دارد و از این لحاظ برای دانشجویان و همه کسانی که در مسائل اجتماعی تحقیق می‌کنند و به جامعه‌شناسی علاقه‌مندند ابراز کار بسیار مفیدی است؛ بخش دوم، یا یک ششم دیگر کتاب کوششی است از جانب گورویچ در عرضه کردن نظریه‌ای تلفیقی درباره طبقات اجتماعی.

📘کتاب #مشتی_خاک

#اولین_وو | مترجم: #سهیل_سمی | #نشر_ثالث

مُشتی خاک هجویه‌ای است درخشان بر ناگواری‌ها و مشکلات نسلی که میان دو جنگ‌ جهانی می‌زیست. قصه‌ی آدم‌هایی که پول یگانه ارزش و اعتبارشان است. زنی که حوصله‌اش از زندگانی خود سر رفته است، به کسی دیگر دل می‌بازد، همسرش را ترک می‌کند و این‌جاست که تراژدی آغاز می‌شود…

‌📙کتاب #کارکرد_نقد

#تری_ایگلتون | مترجم: سیف‌الله سلیمانی | #نشر_افراز

نسخه اصلی این کتاب در سال ۲۰۰۵ چاپ شده است. نویسنده‌ی اثر، تری ایگلتون مؤلف و منتقد مشهور انگلیسی است که در این کتاب تلاش کرده سیر تکوینی گستره همگانی با خوانش گزینشی از تاریخ نقد، یعنی با مرکزیت دادن به جوزف ادیسون و استیل، جانسون، متیو آرنولد، اف. آر.لیوس و ساختارشکنان مکتب یِیْل ردیابی کرده و به نظریه‌پردازی درباره‌ی اهمیت آن‌ها در چارچوب مارکسیستی بپردازد که بیش از آن‌که وام‌دار پاره‌ای از نخستین آثار ساختارگرایانه لویی آلتوسر باشد، مرهون گرامشی و میشل فوکو است.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

📎 مشاهده‌ و یا خرید کتاب از وب‌سایت کاواک : www.cavack.com

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن