تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر آذر ۹۸

تازه های نشر

کتاب فریدا

پدید‌آورنده: هایدن هررا | مترجم: فروغ پوریاوری | نشر ثالث

این کتاب در مورد زندگینامه فریدا کالو نقاش معروف مکزیکی است که در سال ۱۹۰۷ متولد شد و در ۴۷ سالگی درگذشت. کتاب فریدا ۷۱۰ صفحه دارد و در ۱۰۰ نسخه و با قیمت ۱۱۰ هزار تومان منتشر شده است.

فریدا در جوانی هنگام بازگشت از مدرسه تصادف بسیار سختی کرد که آثار این تصادف تا پایان عمر نیز با او همراه بودند. نامزد فریدا پس از تصادف از ازدواج با او منصرف شده و او را رها می کند. فریدا سپس در سال ۱۹۲۹ با دیه گو ریورا نقاش و دیوار نویس معروف مکزیکی که بیست سال از او بزرگتر بود ازدواج کرد. کالو یک سال قبل از مرگ خود اولین نمایشگاه خود را در مکزیک برگزار کرد. او در اکثر مواقع خودش را به تصویر می‌کشید.

کتاب تابستان ۸۰

پدید‌آورنده: مارگریت دوراس | مترجم: قاسم روبین | انتشارات اختران

دوراس در ۴ آوریل ۱۹۱۴ در خانواده‌ای فرانسوی در ویتنام جنوبی زاده شد و پس از دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی به دانشگاه سوربن در فرانسه رفت اما به نویسندگی روی آورد. مدتی نیز به عضویت حزب کمونیست فرانسه درآمد و بعد از آن جدا شد. دوراس در ۳ مارس سال ۱۹۹۶ در سن ۸۲ سالگی در شهر دیژون (Dijon) در فرانسه درگذشت.. دوراس جایزه ادبی گنکور را در سال ۱۹۸۴ به دلیل نوشتن رمان عاشق دریافت کرد. رمان «عاشق» او بسیار پرفروش شد و به ده‌ها زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شد.

کتاب نامه‌هایی از پاریس

پدید‌آورنده: امیر سعیدالهی  | کتاب پارسه

کتاب نامه‌هایی از پاریس نوشته‌ی امیر سعیدالهی می‌باشد این کتاب توسط انتشارات کتاب پارسه چاپ و در ۲۴۸ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش زندگی‌نامه و خاطرات قرار داد.

خرید اینترنتی کتاب از سایت کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن