تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر آبان ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب کولی کنار آتش

منیرو روانی‌پورنشر مرکز 

مگریز آینه، مگریز… می گریزد، نه به جانب جایی که من می‌خواهم، روی دو زانو می‌افتد، دستش را دراز می‌کند کاکل سبز بوته‌ای را می‌گیرد تا برخیزد، به پهلوی راست یله می‌شود، لبانش را به دندان می‌گزد، توش و توانش را جمع می‌کند تا دوباره برخیزد…

کتاب مرد آبرنگی

کورت ونه گات | مترجم: علیرضا متین‌نیااندیشه احسان

این کتاب در زمره‌ی تخیلی‌ترین آثار ونه‌گات جای گرفته است؛ روایتی از شوخ‌طبعی فراوان و تضاد کنایه‌آمیز و تلخ او از شرح حال خیالی رابو کارابکیان، که در سن ۷۱ سالگی همراه با رازهای محبوس در مزرعه‌ی سیب‌زمینی‌اش در لانگ آیلند تنها مانده، اما سر و کله‌ی بیوه‌ی خوش‌اندام و دلپذیری پیدا می‌شود که او را به سوی گفتن داستان زندگی‌اش سوق داده و عذابش می‌دهد… و ونه‌گات واقعیت ساده و سینه‌سوزی را در مورد دلبستگی انسان به ساختن و ویران کردن آنچه خوش می‌دارد، برای خوانندگانش می‌گوید. ونه‌گات تلفیقی از جرج اورول،‌ دکتر کالیگاری و فلش گوردون است که در یک نویسنده جمع شده‌اند… دانشمندی مضحک،‌ اما دیوانه‌ی اخلاقیات!

سوتلانا آلکساندرونا الکسیویچ | مترجم: عبدالمجید احمدی | چشمه

«زمان دست‌دوم» داستان فروپاشی چند نسل از مردم است. مردمی که در نظام زیستی سوسیالیستی باورهای خود را بر آب رفته دیدند و پس از آن در نظام دموکراتیک جمهوری فدراتیو شاهد حلول دیگرگونه نمادها و متفکران و مدیران شکل‌دهنده به ساختار زیستی سوسیالیستی در قامتی دیگر بودند. آلکسیویچ برای نوشتن این کتاب هشت سال دست به سفر زد. به شهرهای مختلف روسیه سفر کرد و مردم را دید و پای صحبت آنها نشست تا سرانجام در قالب این کتاب به روایتی رنج‌نامه‌گون از زندگی و زیست آنها دست پیدا کرد.

خرید اینترنتی کتاب از کاواک

۰
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن