Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
پیشنهاد کاواکتازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر آبان ماه ۹۹

هفته اول سری سوم

کتاب اراده قدرت

پدید‌آورنده: فردریش نیچه

مترجم: مجید شریف

ناشر: جامی

اگر هنوز هم در این زمانه ی پست مدرن و عجیب، چیزی به عنوان «فکر خطرناک» وجود داشته باشد، بدون تردید هیچ کتاب دیگری بیشتر از کتاب اراده قدرت، دربردارنده ی چنین افکاری نیست. هیچ اثر بزرگ دیگری در ادبیات متأخر، این چنین دلسوزانه و دقیق، نشانه های افول تمدن مدرن غرب را گوشزد نکرده است.

کتاب تهران تب‌آلود

پدید‌آورنده: حمیدرضا حسینی

ناشر: روزنه

کتاب «تهران تب‌آلود» نوشته حمیدرضا حسینی، روایتی است از مکان‌های فراموش شده جنبش مشروطه در تهران. این کتاب بر آن نیست تا روایتی تازه و یافته‌هایی نو از مشروطیت ایران را بدست دهد، بلکه بر آن است تا با آن‌چه در اصلی‌ترین منابع تاریخ مشروطه آمده، از دریچه‌ای متفاوت به این جنبش بنگرد: دریچه مکان-رویدادها. اگرچه مکان‌های تاریخی غالبا با ارزش معماری و هنری‌شان سنجیده می‌شوند، اما بسیاری از مکان‌ها، حتی اگر از نظر معماری بی‌ارزش باشند، به صرف داشتن «روایت» حایز اهمیت‌اند. چنین مکان‌هایی از آن‌رو که رخدادهای مهمی در آن‌ها چهره بسته یا منسوب به چهره‌های نامدار تاریخی هستند، صاحب روایت‌ و یادآور فرازهایی از تاریخ گذشته هستند.

کتاب آتالا و رنه

پدید‌آورنده: شاتو بریان

مترجم: میر جلال الدین کزازی

ناشر: مرکز

آتالا را پیوندی تنگ با کتاب ناچیزها است. شاتوبریان، بدان سان که گفته بود، از سفر به جهان نو با انبانی سرشار از خاطرات بازآمده؛ او از دیده ها و شنیده های خویش یادداشتها برداشته بود. در گیراگر گشت و گذارها، ستیز و گریزهای خویش، انبان یادهایش را چنانکه در “یادمانهای آن سوی گور” می نویسد، به همراه می برد

کتاب شرق بنفشه

پدید‌آورنده: شهریار مندنی پور

ناشر: نشر مرکز

حالا که دانسته ای رازی پنهان شده در سایه ی جمله هایی که میخوانی،حالا که نقطه نقطه ی این کلام را آشکار میکنی،شهد شراب مینو به کامت باشد؛چرا که اگر دایره ی قسمت،سهم تو را هم از جهان درد داده اند.رندی هم به جان شیدایت سپرده اند تا کلمات پیش چشمانت خرقه بسوزانند.پس سبکباری کن و بخوان.در این کتاب رمزی بخوان به غیر این کتاب:من این رمز را از«ذبیح»و«ارغوان»آموختم.به روزی بارانی،بارانی…نگفته بودیم ببار،اما می بارید.چنان می بارید تا به استخوان های برهنه برسد و جان های لولی را مجموع کند.سرگشته ی«حافظیه»،به سنگ مرمر گور…نگاه نیداختم.گفتم با آن گنبدی که بر تو ساخته اند دوباره از آسمان حسرت فرشتگان محرومت کرده اند.

کتاب جوهر نامرئی

پدید‌آورنده: پاتریک مدیانو

مترجم: الهام دارچینیان

ناشر: قطره

کتاب اصول مبانی و نقد

پدید‌آورنده: مایکل رایان

مترجم: محسن فخری

ناشر: لگا

«ادبیات، فیلم، فرهنگ: اصول و مبانی نقد» گام به گام به‌سمت کسب مهارت در نقد می‌رود و به خواننده می‌آموزد که چطور به‌شیوه‌ای نقادانه به دنیا بیندیشد و از مفروضات، ارزش‌ها و ایده‌های فرهنگی که بر آن‌ها متکی‌ست بیشتر مطلع شود.
این کتاب به مدد مثال‌های ارائه‌شده و تمرکز بر استدلال‌های اساسی و ایجاد ترکیبی بدیع از مطالعات ادبی، فرهنگی و سینمایی منبعی مهم و ضروری برای دانشجویان و خوانندگان تازه‌کار در عرصۀ نقد فرهنگی به‌شمار می‌رود.

کتاب با نثری قابل فهم که شامل اصول و مبانی کامل و به‌روز نقد معاصر است، بجز فصول فرمالیسم، ساختگرایی، نقد روانشناختی و تاریخی، نقدهای جدیدتر و پیشرویی مثل نظریۀ تکامل، مطالعات شناختی و نقد اخلاقی و نقد بومی را هم پوشش می‌دهد.

مایکل رایان استاد مطالعات ادبی و سینمایی دانشگاه تمپل آمریکاست، او مؤلف آثار فراوانی‌ست از جمله کتاب «جُنگ نظریۀ ادبی» (۲۰۰۷) به‌همراه جولی روکین و ویلی بلک ول، «نظریۀ ادبی: مقدمه‌ای کاربردی» (۲۰۰۷) به‌همراه ویلی بلک ول و «مطالعات فرهنگی: مقدمه‌ای کاربردی» (۲۰۱۰) به‌همراه ویلی بلک ول.

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *