Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
پیشنهاد کاواکتازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر آبان ماه ۹۹

هفته اول سری دوم

کتاب شقایق و برف

پدید‌آورنده: هانری تروایا

مترجم: پرویز شهدی

ناشر: معین

این رمان ماجرای یه افسر روسی به نام نیکلا اوزاراف که در جریان جنگ فرانسه برای عوض شدن حکومت همراه نظامی ها به دستور تزار به آن جا می رود و در آنجا با دختر انقلابی فرانسوی به نام سوفی آشنا می شود. این آشنایی سرآغاز تحول دیدگاه های سیاسی نیکلا می گردد و …

کتاب مصائب من در حباب استارت‌آپ

پدید‌آورنده: دنیل لاینز

مترجم: سعید قدوسی‌نژاد

ناشر: اطراف

این کتاب سفرنامه‌ی سیلیکون‌ولی است. با خواندن این کتاب قرار است از دریچه‌ی تجربه‌ی یکی از مسافران قبلی سیلیکون‌ولی به دنیای استارت‌آپ‌ها نگاه کنید. اگر چیزکی از سیلیکون‌ولی می‌دانید، قصه‌ی تازه‌ای در انتظارتان است که احتمالاً با شنیده‌هایتان فرق دارد. اگر اولین‌بار است که اسم استارت‌آپ را می‌شنوید، خودتان را برای سفری جذاب و آشنایی با سرزمینی جدید آماده کنید. اگر هم در فضای استارت‌آپی کار می‌کنید و زیروبم کار را می‌دانید، منظره‌ی تازه‌ای از سرزمینی آشنا در پیش دارید.

کتاب شکست

پدید‌آورنده: امیل زولا

مترجم: مهدی غبرایی

ناشر: نیلوفر

… رهبران عمده کمون هنوز به اصل و عقاید علمی زمان خود آشنایی کامل نداشتند و غالباً از اوتوپیست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها (سوسیالیست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تخیلی) بودند. عاقبت در ۳۰ مه، پس از هفتاد و دو روز، کمون به دست قوای دولتی افتاد و ژنرال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شکست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خوردۀ جنگ به کشتار وحشیانۀ کارگران و مبارزان کمون پرداختند.

کتاب مقدمه کیمبریج بر امیلی دیکنسون

پدید‌آورنده: وندی مارتین

مترجم: مریم سربندی فراهانی

ناشر: علمی و فرهنگی

دیکنسون، استاد ادبیات و مطالعات امریکایی دانشگاه کلرمونت است و در توضیح کتاب و در مقدمه نوشته است :کتاب حاضر به زندگی، آثار، بسترهای اجتماعی و سیاسی دوران زندگی دیکنسون و نقد آثار او از نگاه منتقدان برجسته معاصر و منتقدان کنونی می پردازد.
لازم به ذکر است که این دو عنوان از مجموعه کتاب های مقدمه کمبریج بر نام‌آوران ادبیات و اندیشه است. کتابهایی که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج و برای دانشجویان ادبیات تالیف شده است و تلاش دارد در هر مجلد به زبانی ساده و روان اندیشمندان، شاعران و نویسندگان را معرفی کند. تا پیش از این از همین مجموعه فیتز جرالد، میشل فوکو ،مارسل پروست، والت ویتمن سامویٔل بکت، جوزف کنراد، ویرجینیا ولف، چخوف، میشل فوکو و هرمان ملویل توسط انتشارات علمی و فرهنگی چاپ و روانه بازار شده است.

کتاب چالش میان فارسی و عربی

پدید‌آورنده: آذرتاش آذرنوش

ناشر: نی

درست نمی‌دانیم جامعه عرب‌نژادِ تازی‌زبان چگونه با تود ایرانیان فارس‌زبان رابطه برقرار می‌کرد، چگونه دسته‌های بی‌شمار عرب در جامعه ایران تحلیل رفتند، چرا زبان عربی، با همه توانمندی‌های دینی و ادبی و علمی و سیاسی، نتوانست جای زبان فارسی را بگیرد، فارسی کجا بود و پیش از آن‌که سربرکشد چرا دیرزمانی در تاریکی پایید. کی و کجا به نگارش درآمد و چگونه زبان رسمی ایران شد،

کتاب روح پراگ

پدید‌آورنده: ایوان کلیما

مترجم: خشایار دیهیمی

ناشر: نی

در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه‌ی غریبی از احساسات و تاثیرات در من بر جای گذاشته است، و علی الخصوص این شک را که در کجا باید منتظر دیدن چه چیزی باشم.احساس شک حاصل خاطرات بد نیست؛ احساس شک حاصل این است که به ندرت وقت آن‌را پیدا می‌کنم که رابطه‌ای با این شهرها برقرار کنم.

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *