تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات

تازه های نشر آبان ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب پی‌جو

خولیو کورتاثار | مترجم: سحر یوسفی | فرهنگ نشر نو

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/35328

پی‌جو، از بزرگ‌ترین دستاوردهای ادبی خولیو کورتاثار، و یکی از کلاسیک‌های ادبیات قرن بیستم است؛ داستان واپسین روزهای زندگی جانی کارتر نابغه‌ی ساکسیفون، بر لبه‌ی درخشش و ویرانی، با پس‌زمینه‌ای اگزیستانسیالیستی و پرداختی استادانه. پی‌جو از زمان نخستین چاپش در ۱۹۵۹، با استقبال فراوان خوانندگان روبه‌رو بوده است و آن را هم‌چون لی‌لی‌بازی تجربه‌ای خلاقانه دانسته‌اند. خوسه مونیوث، تصویرگر بزرگ آرژانتینی، توانسته است با قریحه‌ای شگرف عمق این داستان را نشان دهد؛ جاز، شب‌های بی‌خوابی، و پاریس سال‌های ۱۹۵۰.

کتاب بی زمستان (سفرنامه و عکس‌های تاجیکستان، آذربایجان و گرجستان)

منصور ضابطیان | نشر مثلث

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/35162

سفرنامه‌های منصور ضابطیان در این سال‌ها خوانندگان ثابت و هواداران خودش را دارد . او حدود ۱۰ سال پیش نگارش سفرنامه‌هایش را با سفرنامه‌ی مارک‌ و پلو آغاز کرد و روایتی از سفرهایش به کشورهای مختلف را در اختیار مخاطبین قرار داد. انتشار سفرنامه‌های مختلف او از سوی نشر مثلث، باعث شده است خوانندگان پی‌گیر آثار او شوند و در انتظار سفرنامه‌های جدیدش باشند. شش سفرنامه‌ی قبلی او مارک ‌و پلو، مارک دوپلو، برگ اضافی، چای نعنا، سباستین، موآ هستند. «بی زمستان» سفرنامه‌ی جدید این نویسنده، شامل خاطرات سفر او به تاجیکستان ، آذربایجان و گرجستان است . شاید شما نیز با خواندن این سفرنامه به علاقه‌مندان آثار ضابطیان ملحق شوید و در انتظار سفرنامه‌ی بعدی او بمانید!

کتاب جهل مقدس

 اولیویه روآ | مترجمان: عبداله ناصری طاهری و سمیه‌السادات طباطبایی | انتشارات مروارید

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/4299

در داستان کربلا چنان جنایتی انجام گرفته که در دوران جاهلیت هم سابقه نداشته است . مردم در دوران جاهلیت بنا به تربیت جاهلی دارای صفاتی بودند که گاهی آنان را ار ارتکاب برخی اعمال باز میداشت. جوانمردی، وفای به عهد و امثال این‌گونه خصائل مبتنی بر فتوت در میان‌شان دیده می‌شد. پیمان «حلف الفضول » در میان مردم منعقد شد وقتی غریبی در شهر مکه برای فروش کالایش وارد شد شخصی از متنفذین مکه کالای او را مصادره کرد، یعنی از او گرفت و وقتی غریب مطالبه‌ی کالایش را کرد تهدید به قتل شد. بر بالای کوه ابوقبیس آمد و فریاد زد آیا جوانمردی در میان این شهر نیست تا حق من مظلوم را بگیرد؟ این صدا به گوش مردانی از جمله رسول الله رسید، گرد هم جمع شدند و با یکدیگر پیمان بستند که حق مظلومان را از ظالمان بستانند.

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن