ادبیات ایرانتازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهان
موضوعات داغ

تازه‌ های نشر_آذر۹۸

تازه‌های نشر

کتاب مجله فرهنگی آنگاه (۹)

پدید‌آورنده: جمعی از نویسندگان | انتشارات آنگاه

روی جلد این شماره آنگاه گالری؛ مهجور موثر، تصویر معصومه سیحون اولین زن گالری دار ایرانی و صاحب گالری سیحون قرار دارد.

در سرمقاله این شماره آمده است: آنچه «آنگاه» را بر آن داشت که به گالری و گالری‌گردی بپردازد، نه سودای نان خوردن از هنر بود، نه همراهی با بازار. در طول هشت شماره‌ی پیشین، تلاش ما متمرکز بر درنگ، ایستادن و نگریستن به سوژه‌هایی بود که خیلی وقت‌ها به سادگی از کنار آنها عبور می‌کنیم، سوژه‌هایی که چنان در ذهن ما تعریف و تثبیت شده‌اند که شکل کلیشه به خود گرفته اند. «آنگاه» در پی نگاه دوباره به این سوژه‌هاست؛ نگاهی همه جانبه، منطقی و خونسرد؛ نگاهی با دقت برای دیدن همه‌ی طیف‌های خاکستری.

کتاب درخت زیبای من

ژوزه مائورو ده واسکونسلوس | مترجم: قاسم صنعوی | انتشارات جغد

کتاب، ماجرای ژوزه واسکونسلوس، پسر آقای پائولو را روایت می‌کند. زه زه (مخفف ژوزه) تقریباً پنج ساله‌است اما نسبت به سنش پیش رس محسوب می‌شود. بارزترین وجه شخصیت این کودک شیطنت‌های باورنکردنی و قدرت تخیل بی پایان اوست. اما به نظر خودش اینها از این ناشی می‌شود که «شیطان توی جلدم رفته‌ است.» فرض خانواده و همسایه‌ها بر این است که زه زه ذاتاً شرور است و به این جهت است که پسرک مدام کتک می‌خورد.

کتاب درویش خان

حسن هدایت | انتشارات علمی فرهنگی

حسن هدایت در حوزه‌ی کارگردانی، فیلم‌سازی و فیلم‌نامه‌نویسی فعال بوده و فیلم‌های زیادی ساخته است. رمان عاشقانه‌ی درویش خان روایتی از زندگی استاد موسیقی غلام حسین درویش خان است. کتاب با روایت دختر درویش خان آغاز می شود: نام من قمر است، نامی که پدرم بر من نهاد و همواره من را ماه آسمان زندگی خود می‌نامید. پدرم ، غلامحسین، فرزند حاجی بشیر طالقانی بود و به لقب درویش خان شهرت داشت. من تنها فرزند او و مادرم بدرالسادات هستم و در شیراز در باغ شعاع‌السلطنه یکی از پسران متعدد مضفرالدین شاه قاجار به دنیا آمدم.

خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن