تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه‌ های نشر آبان ۹۸

تازه‌ های نشر

کتاب آلیس در سرزمین عجایب

 لوئیس کارول | مترجم: مهدی غبرایی و دیگران |  کتاب‌سرای نیک

آلیس در سرزمین عجایب چنان بلندآوازه است که نیازی به معرفی ندارد. تاکنون چندین فیلم و کارتون از روی آن ساخته‌اند و داستان دختری که برحسب تصادف در سوراخ خرگوشی می‌لغزد و با دنیایی روبه‌رو می‌شود که هیچ منطق عادی بر آن حاکم نیست و خود از نظر جسمی مدام بزرگ و کوچک می‌شود و… مایه الهام و اقتباس بسیاری آثار دیگر در عالم هنر بوده است. نباید فراموش کرد که خود این رمان سرشار از تخیل چقدر وامدار هزار و یک شب است که در قالب فرهنگ غرب ارائه شده. چندین ترجمه از این اثر جاودانی به زبان فارسی موجود است و اینک ترجمه ما. تا چه پسند افتد و چه در نظر آید.

کتاب شفاف‌تر از تار (زندگی هنری استاد جلیل شهناز)

 شیما حدادگر اصفهانی | انتشارات ماهریس

کتاب شفاف‌تر از تار (زندگی هنری استاد جلیل شهناز) نوشته‌ی شیما حدادگر اصفهانی می‌باشد این کتاب توسط انتشارات ماهریس چاپ و در ۱۸۴ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش زندگی‌نامه و خاطرات قرار داد.

کتاب زندگی و مرگ شهردار کاستربریج

تامس هاردی | مترجم: پژمان طهرانیان | فرهنگ نشر نو

زندگی و مرگِ شهردار کاستربریج رمانی است متفاوت با غالب آثار ادبیات داستانی قرن نوزدهم که صرفاً گرایش دارند از عشق به ازدواج برسند، از معصومیت به پختگی، یا از نادانی به دانایی. پیوندی مدرن است میان رمان‌های عصر ویکتوریایی و تراژدی‌های بزرگ شکسپیری به‌ویژه شاه‌لیر. درامی تراژیک است که کانون توجه اصلی در آن نه فردیت، که خودِ طبیعت بشر است. ظهور و سقوط مایکل هنچارد قهرمان رمان با شکوفایی و سپس زوال یک روش زندگی مطابقت دارد در حالی که استیلای «بشر نوینی» که همانا دانلد فارفره باشد نشانه‌ٔ گذار به یک شیوه‌ی زندگی کاملاً متفاوت است.

خرید کتاب از سایت کتابفروشی آنلاین کاواک

۰
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن