تازه‌های نشرداستان جهانروان‌شناسی
موضوعات داغ

تازه‌های نشر مهر ۹۸

تازه‌های نشر

کتاب اوژنی گرانده

پدید‌آورنده: اونوره دو بالزاک | مترجم: عبدالله توکل | انتشارات ناهید

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/6976

تاثیر بالزاک بر داستایفسکی عمیق و دیرپا بود. بی‌اغراق می‌توان گفت که داستایفسکی بدون این تاثیرگیری شاید نمی‌توانست استعداد خلاقه‌اش را به مجرایی که ما می‌شناسیم هدایت کند. داستایفسکی هنگام ترجمه‌ی اوژنی‌ گرانده بود که به فکر نوشتن رمانی با همان حجم افتاد. وی در سپتامبر ۱۸۴۴ به برادرش میخاییل چنین نوشت: دارم رمانی به اندازه‌‌ی اوژنی گرانده را به پایان می‌برم. اثر بکری است. فعلا مشغول بازنویسی‌اش هستم. شاید ۴۰۰ روبل بدهند. من تمام امیدم را به آن بسته‌ام.

کتاب خفاش

پدید‌آورنده: یو نسبو | مترجم: عباس کریمی عباسی | انتشارات چترنگ

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/33831

خفاش، اثر یو نسبو، نویسنده‌ی نروژی، اولین کتاب از سری رمان‌های کارآگاه هری هوله است. هری به استرالیا فرستاده شده تا روند تحقیقات پرونده‌ی تجاوز وحشیانه و قتل اینگر هالتر، زن جوان نروژی، را دنبال کند. او به کمک سایر افسران پلیس استرالیا خیلی زود پی می‌برد که مرگ اینگر بخشی از یک سری قتل‌های حل‌نشده است که در ادامه به شکل‌گیری تعدادی مظنون و اتفاقات تکان‌دهنده در سراسر رمان منجر می‌شود. یو نسبو در خفاش برای اولین بار هری هوله را به مخاطبانش معرفی می‌کند و با ظرافت قلمش شخصیت‌هایی را خلق می‌کند که آن‌قدر در پیشبرد حوادث داستان جالب‌توجه و تأثیرگذارند که بخواهید دریابید در نهایت چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد. یو نسبو در این اثر، در کنار اتفاقات هیجان‌انگیز ماجرای قتل، به زیبایی برخی از جنبه‌های تاریخ اجتماعی و سیاسی استرالیا از جمله سیاست‌های نژادی و درگیری‌های تاریخی میان بومیان استرالیا و سفیدپوستان مهاجر از انگلستان به این منطقه را به تصویر می‌کشد که جذابیت رمان را دوچندان کرده است.

کتاب نمادهای اسطوره‌ای و روان‌شناسی زنان

پدید‌آورنده: جین شینودا بولن | مترجم: مینو پرنیانی | انتشارات آشیان

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/33553

بیشتر زنان با هر پیچیدگی شخصیتی، چند کهن الگوی مهم و فعال در درون شان دارند. بسته به شرایط خانوادگی و یا فرهنگی، بعضی از این کهن الگوها پذیرفته شده هستند و وجود و بروز برخی از آنها، مشکلاتی را برای زنان به همراه خواهند داشت. وقتی در موقعیت هایی رقابت میان الاهه ها برای برتری در روان یک زن اتفاق می افتد، اوست که باید انتخاب کند چه زمانی و کدام یک از رویه های شخصیتش را نشان دهد.

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

بستن