تازه‌های نشرداستان جهانفلسفه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر مهر ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب استاد پترزبورگ

پدید‌آورنده: جی.ام.کوتسی | مترجم: محمدرضا ترک تتاری | نشر : ماهی

بدین‌سان محتاطانه، مثل مردی که زخم خود را وارسی می‌کند، دوباره پاول را به افکارش راه می‌دهد. در جزیره‌ی یلاگین، زیر پوششی از خاک و برف، پاول ناآرام و سرسختانه به حیاتش ادامه می‌دهد. بدن خود را منقبض کرده است، از سرما، از فکر ابدیتی که باید تا روز رستاخیز تاب آورد، روزی که مقبره‌ها زیر و رو خواهند شد و گورها دهان خواهند گشود، و او چون جمجمه‌ای عریان دهان بر هم می‌ساید و تحمل می‌کند آنچه را که باید تحمل کند، تا خورشید دوباره بر او بتابد و عضلات سستش را آرام‌آرام به حرکت درآورد. کودک بینوا!

کوتسی در استاد پترزبورگ هم به تاریخ نظر دارد و هم به زندگی شخصی‌اش. پسر بیست‌وسه‌ ساله‌ی کوتسی به شکل مشکوکی از ارتفاع سقوط کرد و جان باخت و این کتاب پاسخ ادبی نویسنده به این بخش از زندگی خویش است. او می‌خواست داستانی اتوبیوگرافیک درباره‌ی پدری بنویسد که پسرش را از دست داده است. اما واقعیت فقدان چنان رنج‌بار و سوزاننده بود که او نمی‌توانست آن را لمس کند. پس تصمیم گرفت دست‌پوشی فراهم کند تا بتواند به این شیء یا خلأ سوزان دست بزند و در نتیجه به سراغ فیودور داستایفسکی رفت.

کتاب مدخل فلسفه کانت

پدید‌آورنده: محمود خاتمی | نشر : علم

این کتاب که هفتمین کتاب از سری کتاب‌های مدخل فلسفه نوشته استاد دکتر خاتمی است، از معدود کتب تألیفی موثق به زبان فارسی در مورد فلسفه کانت است. این کتاب همه مطالب کتاب‌های نقد عقل محض و نقد عقل عملی و رسالۀ آنتروپولوژی و بسیاری از رساله‌های دیگر کانت را به زبان فارسی روان در اختیار خواننده قرار می‌دهد. بنابراین، این کتاب با حفظ ساختار و عناوین اصلی و فرعی این کتاب‌ها ، مرجع جامعی درباره نظام فکری کانت و فلسفه نظری و فلسفه عملی او است، و به همین دلیل، متنی مطمئن و کتاب درسی قابل اعتمادی برای فهم فلسفه کانت در اختیار اساتید و دانشجویان و علاقمندان به فلسفه کانت است.

کتاب نامه‌های عاشقانه به مردگان

پدید‌آورنده: ایوا دلایرا | مترجم: زهرا صادقی | انتشارات : میلکان

برای طرفداران رمان مزایای منزوی بودن

با مشاهدات زیبایی از این‌که زندگی می‌تواند ما را به کجاها ببرد، از اندوه تا سرور، از ناامیدی تا حیرت،‌ نامه‌های عاشقانه برای مردگان نامه‌ای عاشقانه برای زیستن است.

فروشگاه اینترنتی کتاب کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =

بستن