تازه‌های نشرجامعه‌شناسیروان‌شناسی
موضوعات داغ

تازه‌های نشر مرداد ۹۸

تازه‌های نشر

کتاب توسعه یعنی آزادی

پدید‌آورنده: آمارتیا سن | مترجم: محمدسعید نوری نائینی نشر نی

آزادی هزار افسون در آستین دارد که آنان که بندگی را گردن نهاده‌اند، هرگز نخواهند دانست. توسعه، میعاد دستیابی به امکانات نهفته در آزادی است.
ویلیام کاوپر
آمارتیا سن، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل در رشته‌ی اقتصاد در سال ۱۹۹۸، در این کتاب رهیافتی نوین را مطرح می‌سازد و به توسعه به مفهوم گسترش آزادی‌های اساسی می‌نگرد. او هدف نهایی توسعه را نیل به آزادی می‌شمارد و آزادی را به‌عنوان سنجه‌ای برای کیفیت زندگی انسان‌ها تلقی می‌کند. نویسنده بر آن است که از دیدگاهی جامع‌نگر فرایند توسعه را بررسی و نقش عوامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را در آن کندوکاو کند.

کتاب چای با فروید

پدید‌آورنده: استیون بی ساندلر | مترجم: علیرضا منشی ازغندی | نشر بینش نو

ساندلر در کتاب چای با فروید از شما دعوت می کند که به ماورای درِ بسته ی مطب روان شناسان بروید و از دیدگاه آنها به برخی از مشکلات هیجانی معمول و درمان آنها نگاه کنید، به گفت و گوهای واقعی افراد در جلسه های روان درمانی گوش کنید و درباره ی رویکردهای مؤثر در حل مشکلات آنها نکته هایی بیاموزید. همچنین با خود سیگموند فروید در وینِ اواخر قرن نوزدهم ملاقات کنید و به گفت و گویی خیالی اما روشنگر با او ـ که به شما نشان می دهد افراد چگونه می توانند تغییر کنند و سلامت روانی خود را بازیابند ـ گوش فرا دهید.

ممکن است از دانستن این نکته شگفت زده شوید که هنوز پاسخ بسیاری از مشکلات روان شناختی را در افکار فروید می توان یافت و البته دریافته های مدرن در رشته های روان شناسی، رشد کودک و پژوهش های انجام شده در زمینه ی حافظه. این کتاب، که بخشی از آن تخیلی و بخش دیگر دربردارنده ی بررسی های موردی است، شما را با برخی از مهم ترین ایده‌های قدیمی و جدید در زمینه‌ی روا‌ن‌درمانی آشنا می‌کند. این اثر نحوه‌ی نگاه شما را به ماهیت هیجان ها، ریشه‌ی رنج‌های هیجانی و اثر گذاری روش مدرن گفت و گو درمانی تغییر خواهد داد.

کتاب عناصر و خاستگاه‌های حاکمیت توتالیتر

پدید‌آورنده: هانا آرنت | مترجم: مهدی تدینی | انتشارات ثالث

نخستین بخش اصلی و مفصل کتاب صرفا درباره یهودی ستیزی است ؛ نه درباره محتوای پرحجم تاریخ یهود است و نه درباره بزرگی یهودیت آلمان ، که فقط درباره یهودی ستیزی است و نشان می دهد یهودی ستیزی به منزله نوعی جنبش جهان بینانه با مقاصد سیاسی ، بر خلاف یهودی بیزاری ، فراورده نیمه سوم قرن نوزدهم است.

خرید اینترنتی کتاب از سایت کاواک

برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

همچنین ببینید

بستن
بستن