تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان جهانداستان نوجوان
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-مرداد ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب سایلاس مارنر

پدید‌آورنده: جورج الیوت | مترجم: رضا رضایی | نشر نی

کتاب سایلاس مارنر، رمانی نوشته‌ی جورج الیوت است که اولین بار در سال ۱۸۶۱ به چاپ رسید. بافنده‌ای به نام سایلاس مارنر که سال ها پیش به اشتباه به دزدی متهم و از جامعه‌ای مذهبی تبعید شد، اکنون به تنهایی و فقط به خاطر کار و اندوخته‌ی ارزشمند پول هایش زندگی می‌کند. اما زمانی که پول‌هایش به سرقت می‌روند و کودکی یتیم راهش را به خانه‌ی او باز می‌کند، سایلاس فرصت این را می‌یابد که تغییری در زندگی خود ایجاد کند. سرنوشت او و اپی، دختر کوچکی که به فرزندخواندگی می‌پذیرد، با پسر کدخدا، گادفری کاس، در هم می‌آمیزد چرا که گادفری نیز مانند سایلاس، اسیر گذشته‌ی خود است. کتاب سایلاس مارنر که اثر مورد علاقه‌ی خود جورج الیوت نیز هست، با ترکیب شوخ طبعی، نمادگرایی های پرمایه و انتقادهای اجتماعی گزنده، تصویری واقعی و در عین حال، بسیار تأثیرگذار از زندگی روستایی را ارائه می دهد.

کتاب پسر هزار ساله

پدید‌آورنده: راس ولفورد | مترجم: زهره خرمی | انتشارات پرتقال

همه­‌ی ما ممکن است حداقل برای یک بار هم که شده آرزو کرده باشیم که عمری جاویدان و بی­‌مرگ داشته باشیم! برای فرار از مرگ آرزوی بامزه‌­ای به نظر می‌رسد. اما خب نه اگر شما آلفی باشید! آلفی که همراه مادر و گربه‌اش بیفا در حوالی نیوکاسل زندگی می‌کنند، اگر چه به نظر می‌رسد ۱۱ ساله است، اما در واقع ۱۰۱۱ ساله‌است! داستان از این قرار است که پدر آلفی در یکی از نبردهایش مرواریدهایی پیدا می‌کند که به کسانی که آن را می‌خورند عمر جاویدان می‌بخشد. آلفی برخلاف هشدار مادرش که گفته بود برای خوردن این مرواریدها هنوز خیلی زود است، یکی از آن­ها را می‌خورد…

کتاب آیا روزهای خوشی در انتظار بشر است؟

پدید‌آورنده: استیون پینکر و دیگران | مترجم: محمدرضا مردانیان | انتشارات تمدن علمی

هسته‌ی مرکزی این مناظره، جدالی میان سرشت پیشرفت و نتیجه‌گیری از روی بصیرت است. استیون پینکر و مت ریدلی، بر روندهای مساعد پس از جنگ در زمینه‌هایی مثل آشتی‌جویی، بهداشت و رفاه تمرکز می‌کنند.آنها بر این باور هستند که با توجه به نوآوری‌های سریع و گسترده در «چیزها»، «قوانین» و «ابزار»، اینها دلیل خوبی هستند که باور کنیم روندها می‌توانند پایدار باشند. مالکوم گلدون، معتقد است کسی نمی‌تواند این پدیده‌ها را به روشی دیگر بسنجد، مگر بداند چه روش‌ها و روندهای دیگری دخالت داشته‌اند و حتی به‌وجود خواهند آمد. گلدول همچنین عمیقا به هر کوششی در برنامه‌ریزی برای آینده، مشکوک است. آلن دوباتن، به‌صورت چشمگیری پیشرفت را مخالف حکمت و دانش معرفی می‌کند. او اساسا درباره‌ی بشریت، دیدگاه تیره و تاری دارد و استدلال می‌کند که بدبینی در باب آینده، تضمینی حیاتی برای رو‌به‌رو شدن با پیشامدهای قریب‌الوقوع است!

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن