تازه‌های نشرویترین کاواک

تازه‌های نشر شهریور ۹۹

هفته چهارم

کتاب سالومه

پدید‌آورنده: اسکار وایلد

مترجم: عبدالله کوثری

ناشر: هرمس

سالومه یک تراژدی نوشتۀ اسکار وایلد است. نمایشنامه در یک پرده روایت انجیلی سالومه دخترخواندۀ هرود، والی یهودیه، را بازگو می‌کند که در ازای رقصیدن «رقص هفت چادر» سرِ یحیی تعمید دهنده را بر سینی از هرود درخواست می‌کند.اصل ماجرای سالومه از عهد جدید است. وایلد گفته است که نخستین بار در کتاب «سه افسانه» نوشتۀ گوستاو فلوبر به این ماجرا برخورده است. او سپس‌ با توصیفی که در کتاب «بیراه» نوشتۀ یوریس کارل هویسمانس از نقاشی سالومه، اثر گوستاو مورو، می‌خواند دوباره به سوی این داستان کشیده می‌شود. وایلد همچنین در این کار از مترلینگ و مالارمه و هاینه تأثیر پذیرفته است. در میان انجیل‌های چهارگانه، انجیل مرقس روایتی کامل‌تر از این ماجرا به دست می‌دهد. عین روایت مرقس در ترجمۀ فارسی کتاب مقدس: «زیرا هیرودیس فرستاده، یحیی را گرفتار کرده، او را در زندان بست، به خاطر هیرودیا زن برادرش فیلیپس که او را در نکاح خویش آورده بود. از آن جهت که یحیی به هیرودیس گفته بود نگاه داشتن زن برادرت بر تو روا نیست پس هیرودیا از او کینه داشته می‌خواست او را به قتل رساند اما نمی‌توانست. زیرا که هیرودیس از یحیی می‌ترسید چون که او را مردی عاقل و مقدس می‌دانست و رعایتش می‌کرد و هرگاه از او می‌شنید بسیار به عمل می‌آورد و به خوشی سخن او را اصغا می‌نمود.

داستان عشقی ناگفته

پدید‌آورنده: لری لیبی

مترجم: آیدا الهی

ناشر: مهراندیش

جانی زن جوانی است که سال ها پیش، در سال ۱۹۶۷ زمانی که تنها هفده سال داشت، در پی شیرجه زدن در بخش کم عمق اقیانوس از گردن به پایین فلج می شود. او که با نوشته ها، سخنرانی ها، آوازها و همچنین نقاشی هایی که آن ها را با نگه داشتن قلم مویی در دهان می کشد، در سراسر دنیا شناخته شده است، در سن سی و دو سالگی این فکر را تا حد زیادی از ذهن خود بیرون کرده است که مردی بخواهد یا بتواند او را جدای از صندلی چرخ دار و معلولیتش و به چشم معشوق و همسر آینده ی خود نگاه کند.
اما و قتی با کن تادا روبرو می شود …

کتاب تاریخ اندیشه سیاسی در غرب

پدید‌آورنده: کمال پولادی

ناشر: نشر مرکز

این کتاب به طور خاص به عنوان کتاب درسی برای دانشجویان علوم سیاسی و به طور عام برای رشته‌های علوم اجتماعی در نظر گرفته شده است . با این حال مولف کوشیده است برای تمام کسانی که می‌خواهند با اندیشه سیاسی و فلسفه سیاسی هم به طور کلی و هم در گذر زمان آشنا شوند قابل استفاده باشد. این کتاب در عین حال یک مجلد از سه مجلدی است که تاریخ اندیشه سیاسی در غرب را از آغاز پیدایش اندیشه سیاسی تا زمان حاضر معرفی می‌کنند.

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن