تازه‌های نشرداستان جهانداستان نوجوان
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری هفدهم

هفته‌ی اول بهمن 97

کتاب لالایی

پدید‌آورنده : لیلا سلیمانی | مترجم : ابوالفضل الله‌دادی | نشر : نگاه

از آن بعد از ظهر عکس‌هایی وجود دارد. این عکس‌ها چاپ نشده‌اند امّا جایی ته دستگاهی وجود دارند. در آن‌ها به‌ویژه بچّه‌ها دیده می‌شوند؛ آدام روی چمن خوابیده است. با چشم‌های درشت آبی‌اش، یک‌وری نگاه می‌کند، ظاهری گیج و با وجود سن کمش تقریباً غم‌زده دارد. در یکی از آن عکس‌ها، میلا وسط کوچه‌ی بزرگ درخت‌کاری‌شده‌ای می‌دود.

پیراهن سفیدی پوشیده است که روی آن مُشتی پروانه نقش بسته‌اند. پاهایش برهنه است. در عکسی دیگر، پل آدام را روی شانه‌هایش نشانده و میلا را بغل کرده است. میریم پشتِ دوربین است. اوست که این لحظه‌ها را ثبت می‌کند. چهره‌ی شوهرش تار است و لبخندش را یکی از پاهای پسرک پوشانده است. میریم هم می‌خندد و در این فکر نیست که به آن‌ها بگوید حرکت نکنند و یک لحظه وول نخورند. «برای این‌که عکس بگیرم، لطفاً.»

کتاب مادام بوواری

پدید‌آورنده : گوستاو فلوبر | مترجم : محمد قاضی،رضا عقیلی | نشر : مجید (به سخن)

این کتاب دریایی از مشاهدات و مطالعات دقیق روان‌کاوی است، که به‌صورتی فشرده و به سبکی که در آن واحد با شکوه و زیبا و ساده و بی پیرایه است به رشته تحریر درآمده است. رئالیسم فلوبر در این اثر گیرا فقط یک گرده‌برداری ساده از ظواهر سطحی نیست بلکه او در خصوصیات قهرمانان داستان خود به قدری دقیق مطالعه کرده است که همه ایشان با وجود ابتذال و حقارت ذاتی، کاملا مشخص و ممتاز جلوه می‌کنند و هر یک قابل دقت و امعان نظرند.

خلق شخصیت مادام بواری بدون شک یکی از عالی‌ترین موفقیت‌های فلوبر است. از این کتاب درسی عظیم گرفته می‌شود و آن پی بردن به خطر خانمان‌سوز سودایی و خیال‌پرست بودن است. ما می‌بینیم که وقتی افراد معمولی در زندگی حقیقی خود دست‌خوش سوداهای واهی و هیجان‌‌های احساساتی فوق ظرفیت خود می‌شود، چگونه به فساد و سقوط و بدبختی‌هایی که فاقد جنبه‌ی عظمت و جلال است، سوق داده می‌شوند، از قضا جنبه رمانتیسم فلوبر باعث شده است که تجزیه و تحلیل روح قهرمان داستانش گیراتر و جالب‌تر و مطمئن‌تر انجام گیرد و او به تشریح و توصیف این علت شاعرانه که به بوواریسم معروف شده فقط از آن جهت توفیق یافته که آثار و علائمی از آن علت را در وجود شخص خود نیز مشاهده کرده است.

کتاب چستر

پدید‌آورنده : ملانی وات | مترجم : زهرا چوپانکاره | نشر : چشمه

این‌جا چه خبره؟ به نظر می‌ رسه نویسنده داره داستانی می‌نویسه. داستان موشی که تو خونه‌ای بیرون شهر زندگی می کنه…
دست کم نویسنده این‌طوری دلش می‌خواد، اما
نمی‌تونه از صفحه‌ی اول جلوتر بره!
بعدش چی می‌شه؟ چستر، گربه‌ی نویسنده، موش رو به سفر می‌فرسته و خودش صاحب خونه میشه. اما نویسنده کوتاه نمیاد. نویسنده موش را دوباره به خونه
برمی‌گردانه…

برای خرید کتاب به وبگاه کتابفروشی کاواک مراجعه نمایید.

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

همچنین ببینید

بستن
بستن