تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری هفتم

مهر97

کتاب ژن خودخواه

از زمانی که ریچارد داوکینز در کتاب ژن خودخواه نوشت: «اگر روزی موجودات برتر فضایی از زمین بازدید کنند اولین پرسششان برای ارزیابی سطح تمدن ما این است که آیا آن‌ها هنوز فرگشت طبیعی را کشف کرده‌اند؟»

بیش از ۴۰ سال می‌گذرد. گرچه از زمان داروین، در مدتی بیش از یک قرن، تلاش‌های زیادی برای درک و توضیح سرشت انتخاب طبیعی از سوی مجامع علمی صورت گرفته است، اما کتاب ژن خودخواه این مبحث را با نگاهی نو و نگارشی همه‌فهم وارد اذهان و فرهنگ عمومی کرد. ایده‌ی محوریِ کتاب ژن خودخواه این است که تنازع بقا و تقلا برای نامیرایی و جاودانگی در سطح ژن‌ها رخ می‌دهد و افراد، خانواده و گونه‌ها صرفاً حامل‌هایی برای ژن‌ها و گذر آن‌ها از نسلی به نسل دیگر هستند.

پدیدآورنده: ریچارد داوکینز

مترجم: جلال سلطانی

انتشارات مازیار

لینک کتاب : https://cavack.com/Item/5648

کتاب دلدار اسپوتنیک

موراکامی چطور قادر است هم شعر بگوید و هم زندگی و احساست انسانی را به نثر درآورد؟ هاروکی موراکامی، نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش جنگل نروژی،۱Q84 ، بعد از تاریکی و… ما را با خود به قلب یک زندگی شهریِ ژاپنی شامل کافی‌شاپ‌ها، بارهای جاز، جک کرواک و بیتلز می‌برد تا داستان یک مثلث عشقی بی‌نظیر را برایمان روایت ‌کند. دستاورد واقعیِ موراکامی، در هزل و بینشی است که او به لحظات می‌بخشد. استعداد بی‌نظیرش در بهره جستن از اشارات روانکاوانه در داستان‌هایی با مضامین اسرارآمیز ستودنی است. دلدار اسپوتنیک، تلفیق داستانی عاشقانه با داستانی کارآگاهی است که به‌عنوان مکاشفه‌ای عمیق در امیال بشری تأثیری شگرف و ماندگار بر ذهن خواننده باقی می‌گذارد.

پدیدآورنده: هاروکی موراکامی

مترجم: م. عمرانی

انتشارات آوای مکتوب

لینک کتاب : https://cavack.com/Item/12730

کتاب وقتی آتش‌پاره وارد شهر می‌شود

وقتی آتش‌پاره وارد شهر می‌شود یک داستان زیبا و جذاب و پر از شخصیت‌های جالب است که برنده‌ی جایزه‌ی پاتریشیا رایتسون بخش ادبیات کودک سال ۲۰۱۴ شده است. زبان این کتاب آن‌قدر منحصربه‌فرد و تأثیرگذار است که خواندن آن علاوه بر بچه‌ها به بزرگ‌ترها هم پیشنهاد می‌شود. ماریا دختری ده‌ساله است که بعد از مرگ مادرش به روستایی می‌رود که مادربزرگش در آنجا زندگی می‌کند. داستان تضاد ایجادشده در زندگی دختربچه را نشان می‌دهد.

او در شهری مدرن با تمام امکانات، تفریحات و آزادی‌هایش مجبور است روزهایش را در طویله سپری کند و با حیوانات مزرعه سر و کار داشته باشد و وقتی‌که قرار است به مدرسه برود با رفتارها و آموزش‌هایی روبه‌رو می‌شود که اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. خواندن این کتاب فوق‌العاده تجربه‌ای است که هرگز فراموش نمی‌شود. واقعاً جادویی است؛ مثل اولین‌باری که به سیرک می‌روید یا اولین‌باری که ستاره دنباله‌دار می‌بینید. خانم نانِستاد در نوشتن این کتاب از قصه‌های هانس کریستین آندرسن الهام زیادی گرفته است.

پدیدآورنده: کاترینا نانستاد

مترجم: رقیه بهشتی

نشر آفرینگان

لینک کتاب : https://cavack.com/Item/12731

۴+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن