تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری هشتم

هفته‌ی دوم-آبان97

کتاب «خاطرات یک مترجم»

اثر محمد قاضی

کتاب خاطرات یک مترجم پس از چند دهه تجدید چاپ شد. کمتر کتاب‌خوانی است که نام محمد قاضی مترجم بزرگ را نشنیده باشد. مرحوم محمد قاضی هر کتابی که ترجمه کرد مهم و خواندنی است. طیف وسیعی از کتاب‌دوستان با ترجمه‌های او آشنا و مأنوس‌اند.

کتاب خاطرات یک مترجم زندگی‌نامه خودنوشت محمد قاضی است که مدت‌ها بود نایاب بود. محمد قاضی در این کتاب از سختی‌های دوران کودکی خود می‌نویسد و در ادامه به روایت زندگی پُرفراز و نشیبش در تهران، تحصیل در مدرسه، اذیت و آزاری که به خاطر اهل تسنن بودن متحمل شده و همچنین کار در ادارات مختلف می‌گوید. قاضی داستان‌های شیرینی از ماجراهای کتاب‌هایی که ترجمه کرده است نقل می‌کند. مثلاً در مورد دن کیشوت و مرارت‌های شیرینی که برای ترجمه‌ی عبارات و ضرب‌المثل‌های آن کشیده می‌نویسد. برخوردهای محمد قاضی با نویسندگان و ادبایی که گاه وزیر و وکیل بوده‌اند هم جالب است. خواندن این کتاب بسیار شیرین و سرگرم‌کننده است. چه با کتاب‌های ترجمه‌شده‌ی محمد قاضی آشنا باشیم و چه برای اولین بار نام آن‌ها را بشنویم.

نام و یاد محمد قاضی تداعی‌کننده‌ی کتاب‌های بزرگی است که به همت او به فارسی ترجمه شده‌اند؛ و اینک چنان‌که خودش عاشق خواندن زندگی‌نامه‌ها بود، به‌جز آن‌همه کتاب، زندگی‌نامه‌ای خودنوشت نیز برایمان باقی گذاشته است. او در این کتاب به وقت گفتن از کودکی پر رنجش، شازده کوچولو و به وقت گفتن از خوشی‌ها و سرمستی‌ها، زوربا می‌شود و البته در هر گوشه و کنار روایت زندگی او، یک دن کیشوت محجوب خواهید یافت.

کتاب «خاطرات یک مترجم» نوشته‌ی محمد قاضی توسط انتشارات کارنامه به چاپ رسیده و در کتاب‌ فروشی آنلاین کاواک موجود می‌باشد. برای تهیه این کتاب می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

https://cavack.com/Item/12752

کتاب «چائوشسکو؛ ظهور و سقوط دیکتاتور سرخ»

اثر ادوارد بئر

«چائوشسکو؛ ظهور و سقوط دیکتاتور سرخ» با وجودی که سال‌ها از زمان نگارشش می‌گذرد همچنان بهترین کتاب برای شناخت نیکولای چائوشسکو دیکتاتور کمونیست رومانی است. همین‌که نویسنده و مورخ بزرگی مثل ریشارد کاپوشچینسکی مقدمه‌ی آکنده از ستایشی بر کتاب چائوشسکو ظهور و سقوط دیکتاتور سرخ نوشته، نشانه‌ای از ارزش‌های بالای این کتاب است. ادوارد بئر نویسنده‌ی کتاب از روزنامه‌نگاران برجسته‌ی نیوزویک و تایم بود که به خاطر گزارش‌های خواندنی‌اش از مناطق جنگی جهان از کنگو و الجزایر تا ویتنام و کامبوج به شهرت رسید.

بئر کتاب چائوشسکو را دو سال پس از سقوط رژیم چائوشسکو چاپ کرد. این کتاب در واقع ثمره‌ی مشاهدات عینی نویسنده از رومانی دوران چائوشسکو و پس از آن است.

ادوارد بئر در کتاب ارزشمندش به زبانی ساده و روشن رژیم کمونیستی چائوشسکو و نیز خصوصیات این زن و شوهر را که به قول «سیمن مانتیفوری» دست کمی از زوج خبیث شکسپیریِ لیدی مکبث و شوهرش نداشتند، واکاوی کرده است.

کتاب «چائوشسکو؛ ظهور و سقوط دیکتاتور سرخ» نوشته‌ی ادوارد بئر توسط نشر ثالث و با ترجمه‌ی بیژن اشتری به چاپ رسیده و در کتابفروشی آنلاین کاواک موجود می‌باشد. برای تهیه این کتاب می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

https://cavack.com/Item/18038

کتاب «ما در برابر شما»

اثر فردریک بکمن

کتاب ما در برابر شما، رمانی نوشته‌ی فردریک بکمن است که اولین بار در سال ۲۰۱۷ وارد بازار نشر شد. بعد از تمام اتفاقاتی که ساکنین شهر خرس با آن روبه‌رو شدند، حالا دوباره به نظر می‌رسد چالش جدیدی در انتظار آن‌هاست: قرار شده که به‌زودی، تیم هاکی محبوب این شهر منحل شود. بدتر از این، رضایت آشکار بازیکنان سابق تیم شهر خرس از این اتفاق است؛ بازیکنانی که اکنون برای یکی از تیم‌های رقیب به میدان می‌روند؛ اما در میانه‌ی تنش‌های بین این دو تیم رقیب، شخصیتی غافلگیرکننده به‌عنوان سرمربی جدید تیم هاکی شهر خرس انتخاب می‌گردد. این شخصیت باید تلاش کند تا تیمی از هم پاشیده را دوباره شکل دهد. هم‌زمان با نزدیک شدن مسابقه‌ی بزرگ هاکی، تنش‌های مخاطره‌آمیز و آتش نفرت میان این دو گروه، بیش از همیشه شعله‌ور می‌شود؛ اما آیا واقعاً این همان چیزی است که مردم هر دو شهر از بازی موردعلاقه‌شان می‌خواهند؟

کتاب «ما در برابر شما» نوشته‌ی فردریک بکمن توسط نشر نون و با ترجمه‌ی الهام رعایی به چاپ رسیده و در کتاب‌فروشی آنلاین کاواک موجود می‌باشد. برای تهیه این کتاب می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

https://cavack.com/Item/12508

۵+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن