تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری نهم

هفته‌ی دوم آذر 97

اکثر ما آدم‌ها دوست داریم روزبه‌روز چیزهای بیشتری یاد بگیریم و اطلاعات خودمان را در زمینه‌ی مورد علاقه افزایش بدهیم، اما بعضی اوقات به دلیل مشغله‌های زندگی و یا کمبود وقت از این موضوع غافل می‌شویم. بالاخره هر فردی در هر حوزه‌ای که علاقه دارد، از خواندن کتاب‌هایی درباره آن موضوع لذت می‌برد، به‌طور مثال: طراحی و دکوراسیون داخلی، تاریخ، ادبیات، داستان جهان یا ایران، فلسفه، هنر و …

برخی از افراد هم اگر به‌عنوان شخصی کتاب‌خوان دارای کتاب‌های بسیاری در موضوعات متفاوت باشند، بازهم از اینکه فقط یک‌بار در سال، آن‌هم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب با شلوغی و صرف وقت و هزینه به دنبال کتاب مدنظر خود باشند راضی نیستند؛ از همین رو با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی دیجیتالی، اینترنت کار را برای همه آسان‌تر نموده است. کتاب‌فروشی آنلاین کاواک، برای سهولت بیشتر کتاب‌خوانان عزیز اقدام به فروش اینترنتی کتاب نموده است. کاواک سعی دارد تا بهترین کتاب‌ها را در موضوعات مختلف به‌صورت فروش آنلاین با قیمت مناسب در اختیار کاربران وبگاه خود قرار دهد.

تازه‌های نشر یکی از بخش‌های مجله‌ی کاواک می‌باشد که می‌توانید جدیدترین کتاب‌هایی که توسط ناشران مختلف کشور به چاپ رسیده مشاهده و کتاب خود را به‌صورت آنلاین خریداری نمایید؛ در این متن درباره‌ی سه کتاب از تازه‌های نشر توضیحاتی مختصر داده می‌شود.

  • سیرت فروغی اثر ناصرالدین پروین
  • بحران‌های جمهوری اثر هانا آرنت
  • مولودی نمایش منظوم اثر تی. اس. الیوت

کتاب سیرت فروغی اثر ناصرالدین پروین

درباره‌ی ناصرالدین پروین

بی‌شک یکی از نویسندگان فاخر در زمینه‌ی کتاب‌های تاریخی، ناصرالدین پروین می‌باشد. این نویسنده در ژنو به فروغی‌خان معروف و در زمینه‌ی ادبیات تاریخ معاصر پژوهش بسیار نموده است. نویسنده‌ی کتاب معروف سیرت فروغی در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد و زمانی که ۲۵ سال داشت در رشته‌ی روزنامه‌نگاری مدرک لیسانس را اخذ نمود، یکی از افتخارات ناصرالدین پروین سمت ریاست شورای جامعه‌ی ملل بود که در آن زمان در ژنو سکونت داشت و زمانی که نقاشی به نام «کلن» در سال ۱۹۲۹ طرحی از او نقاشی کرد و در رستورانی مشهور در کنار عکس بزرگان سیاست و افراد مشهور نصب نمود، به «فروغی خان» مشهور شد.

ناصرالدین پروین در زمان دانشجویی نیز شاغل بود و در تلویزیون نیز همکاری داشت و بعد از اتمام دانشگاهش، برای تحصیلات بالاتر به خارج از کشور رفت و بعد از انقلاب با اینکه دانشگاه‌ها تعطیل شد به تدریس در مدرسه عالی رادیو و تلویزیون اقدام نمود، اما بعد از مدتی از تدریس محروم شد و سپس به خارج از کشور مهاجرت کرد.

نویسنده‌ی کتاب سیرت فروغی علاوه بر این کتاب، آثار دیگری همچون، تاریخ روزنامه‌نگاری ایرانیان، از پیدایش روزنامه‌نگاری فارسی تا قتل ناصرالدین‌شاه و … دارد و اکثر کتاب‌ها با محتوای تاریخ و سیاست می‌باشد.

کتاب سیرت فروغی

ناصرالدین پروین در کتاب سیرت فروغی، درباره‌ی خاندان بانفوذ فروغی نوشته است تا علاقه‌مندان به تاریخ بیشتر با این خاندان آشنا شوند، همچنین تاکنون درباره‌ی این خاندان توضیحات آن‌چنانی نبوده است. در این کتاب درباره‌ی این خاندان از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توضیح داده شده است. خاندان فروغی، یکی از خاندان‌های سرشناس و معروف در تاریخ سیاسی-اجتماعی سده‌ی اخیر کشورمان بوده و در بسیاری از مسائل مهم و سرنوشت‌ساز تأثیر بسزایی داشته است؛ این کتاب توسط نشر ماهریس در سال ۱۳۹۷ منتشرشده و دارای ۱۸۰ صفحه می‌باشد.

کتاب‌فروشی اینترنتی کاواک سعی نموده تا درزمینه‌ی کتاب‌های تاریخی نیز کتاب‌های معروف و پرفروش را معرفی کند تا علاقه‌مندان بتوانند از طریق وبگاه کاواک، خرید آنلاین کتاب داشته باشند؛ برای افرادی که طرفدار کتاب‌های تاریخی می‌باشند، کتاب سیرت فروغی گزینه مناسبی است.

کتاب بحران‌های جمهوری-اثر هانا آرنت

درباره‌ی هانا آرنت

بی‌شک هانا آرنت یکی از فیلسوفان سیاسی قرن بیستم است که در حوزه سیاست کتاب‌های بسیاری نوشته و در این زمینه پژوهش‌های فراوانی دارد؛ آرنت در سال ۱۹۰۶ در هانوفر آلمان و در خانواده‌ای یهودی -آلمانی متولد شد، در سال ۱۹۳۳ به پاریس مهاجرت داشت و به مدت هشت سال در آنجا زندگی کرد. هانا در آن سال‌ها به پناهندگان یهودی یاری می‌کرد و بعد از آن به آمریکا رفته و تا پایان عمر در آمریکا ماند؛ او در زمان حیاتش در آمریکا دارای چندین مقام دانشگاهی بود؛ آرنت دارای دو اثر مهم می‌باشد که باعث شهرت فراوان او شد:

۱- توتالیتاریسم

۲- وضع بشر

علاوه بر این آثار مهم، مقالات بسیاری درزمینه‌ی انقلاب، آزادی، عصر مدرن و … نوشته است، آرنت تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۵ در آمریکا زندگی کرد و آنجا فلسفه‌ی سیاسی تدریس می‌کرد.

درباره‌ی بحران‌های جمهوری

یکی آر آثار ارزشمند هانا آرنت کتاب بحران‌های جمهوری است، این کتاب اولین بار در سال ۱۹۷۲ منتشر شد، در این کتاب هانا آرنت سعی نموده درباره‌ی بحران‌های موجود در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ و تأثیری که بر کشور آمریکا داشت، در مقام یک فیلسوف سیاسی بنویسد؛ می‌توان گفت هانا آرنت با نگاهی تیزبین و حتی بی‌رحم درباره این بحران توضیح داده است، این بحران‌ها در روند سیاست و کار کشور آمریکا تأثیر بسزایی داشته که نویسنده سعی نموده این بحران را هم در میان شهروندان و هم به کاستی‌های نظری علوم و فلسفه سیاسی ربط دهد.

آرنت با نثری جذاب و تفهیم برانگیز در کتاب بحران‌های جمهوری، به حقیقتی تأکید دارد که از عدم تدبیر سیاستمداران آن زمان پرده برمی‌دارد، او می‌گوید که سیاست‌گذاران در جنگ «آمریکا – ویتنام» در تمامی اوقات به گزارش‌های اطلاعاتی بسیار دقیقی دسترسی داشته‌اند، اما متأسفانه از این اطلاعات استفاده نمی‌کردند.

او معتقد است که «حقیقت‌زدایی» تنها به این دلیل از طرف سیاستمداران آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفت که هیچ هدف واقعی دیگری پشت «تصویر» جنگ، برای سیاست‌مداران در این جنگ وجود نداشته است؛ به عبارتی او در کتاب به صورتی زیبا و واضح نوشته: «نیمی از سیاست، خلق تصویر است و نیم دیگر نیز، هنر متقاعد کردن مردم به باور آن تصویر»

نظر مترجم درباره‌ی هانا آرنت

این کتاب را علی معظمی به شیوایی ترجمه نموده و توسط نشر فرهنگ جاوید منتشر شده است. در این کتاب می‌توان به خوبی وقایع و تلاطم‌های بحران‌های موجود در قرن بیستم را که یکی از قدیمی‌ترین جمهوری‌های موجود را دربر گرفته لمس کرد. البته بی‌شک می‌توان گفت که اهمیت تمامی مسائل مهمی که در این کتاب مطرح شده در جامعه کنونی نیز وجود دارد: دروغ‌گویی و خشونت در سیاست، معنا و امکان نافرمانی مدنی، انقلاب و زمینه‌های آن و مسئله مفهوم و کارکرد دولت.

علی معظمی درباره‌ی هانا آرنت این‌چنین می‌گوید:

«هانا آرنت مشهورترین فیلسوف آلمانی، برای خوانندگان فارسی‌زبان نامی شناخته شده است و نیازی به معرفی ندارد. کتاب بحران‌های جمهوری شامل چهار رساله است که به برخی از جدی‌ترین مسائل سیاسی جامعه آمریکا و دنیا در دهه ۱۹۶۰ میلادی می‌پردازد. به جزء افشاگری‌های مربوط به «اوراق پنتاگون» و جنبش حقوق مدنی، جنبش دانشجویی جهانی در سال ۱۹۶۸ نیز از موضوعات این کتاب است؛ جنبشی که اکنون در پنجاهمین سالگرد آن به سر می‌بریم.»

افرادی که با این نویسنده و فیلسوف سیاسی آشنایی دارند و طرفداران کتاب‌های او می‌باشند، می‌توانند این کتاب را به‌صورت اینترنتی تهیه نمایند، خرید آنلاین کتاب، گزینه‌ی مناسبی برای جلوگیری از صرف وقت بیشتر می‌باشد به‌علاوه با خرید کتاب از کاواک، می‌توانید در کمترین زمان ممکن کتاب را تهیه کنید و از خواندن آن لذت ببرید، کتاب بحران‌های جمهوری با موضوع انقلاب و توسط نشر فرهنگ جاوید در ۲۸۰ صفحه منتشرشده است.

کتاب مولودی نمایش منظوم اثر تی. اس.الیوت

درباره‌ی تی. اس.الیوت

تی.اس. الیوت یکی از نوابغ ادبی کشور انگلستان بود، این شاعر و نمایش‌نامه‌نویس، کارهایی از جمله نقد ادبی و ویراستاری نیز انجام داده است. نام کامل این منتقد ادبی «توماس استرنز الیوت» می‌باشد، الیوت در کشور انگلستان متولد شد. بی‌شک می‌توان گفت سبک نگارش و سرایش این شاعر، جان دوباره‌ای به شعر بریتانیا بخشید و به‌عنوان رهبری در جنبش نوسازی شعر انگلیس به شمار می‌رفت و برخی از انتشارات، او را بهترین شاعر زمان خود معرفی می‌کردند، به‌طوری‌که الیوت در سال ۱۹۴۸ جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد.

«الیوت» در دوران زندگی‌اش، جایزه‌های بسیاری دریافت کرد که علاوه بر نوبل ادبیات، نشان لیاقت از پادشاه جورج ششم در سال ۱۹۴۸، نشان افتخار دولت فرانسه در سال ۱۹۵۱، جایزه «گوته» در سال ۱۹۵۵، مدال «دانته» در سال ۱۹۵۹، نشان شوالیه‌ی ادبیات و هنر فرانسه در سال ۱۹۶۰ و نشان آزادی ریاست جمهوری در سال ۱۹۶۴ می‌توان اشاره کرد.

او در سال ۱۹۱۰ لیسانس و سپس فوق‌لیسانس خود را از دانشگاه هاروارد آمریکا اخذ نمود و قصد داشت، تحصیلات خود را در مرحله‌ی دکترا در رشته‌ی فلسفه در این دانشگاه طی کند. الیوت زمانی که بیست و پنج سال سن داشت به انگلستان مهاجرت کرد و بورس تحصیلی در کالج مرتن در آکسفورد انگلستان به او اهدا شد و بعد از شروع جنگ جهانی اول، الیوت به آکسفورد رفت.

درحالی‌که این شاعر دارای سبک خاصی در سرایش است؛ اما تعداد شعرهایی که سروده ناچیز می‌باشد، به‌طوری‌که شعرهایش را در نشریات ادبی یا کتاب‌ها منتشر می کرد و بعد از مدتی به‌صورت مجموعه‌ای گردآورده و به چاپ رساند؛ علاوه بر شعر و نقدنویسی، او نمایشنامه‌های معروفی نیز نوشته است. تی اس الیوت یکی از بزرگ‌ترین منتقدان ادبی قرن بیستم  می‌باشد.

درباره‌ی کتاب مولودی؛ نمایش منظوم

یکی از کتاب‌هایی که تی اس الیوت در سبک نگارش آن، نهایت تخصص را به‌کاربرده است، کتاب مولودی؛ نمایش منظوم است. این کتاب به سبک نمایش‌نامه است، اما می‌توان گفت از نظر ظاهر نیز شباهتی به داستان دارد، طوری که برخی‌ها از این کتاب به‌عنوان رمان نیز نام می‌برند، موضوع اصلی کتاب جنایی می‌باشد و درباره‌ی یک مرگ مشکوک نوشته‌شده است. داستان کتاب این‌گونه است که بر روی عرشه یک کشتی اقیانوس‌پیما مرگ مشکوکی رخ می‌دهد و قهرمان اصلی کتاب دچار توهم می‌شود که همسر خود را در دریا کشته است. به عبارتی این نمایش برداشت عارفانه‌ی نویسنده درباره‌ی سرگذشت انسان معاصر است که در اسطوره‌های یونان و باور مسیحی به‌صورت شعر سروده شده است.

این کتاب را مرحوم قاسم هاشمی نژاد، روان، واضح و با دقتی فراوان ترجمه نموده است.

مرحوم قاسم هاشمی نژاد، نویسنده و مترجمی پرکار و درعین‌حال گزیده‌کار بود. بیست و اندی عنوان کتاب داشت و درعین‌حال، در بیشتر حوزه‌ها، فقط یک کتاب منتشر کرد، حال چه نوشته و چه ترجمه؛ البته در حوزه مطالعات عرفانی، کتاب‌های متعددی از او مانده است.

کتاب مولودی؛ نمایش منظوم توسط نشر مرکز و در ۱۷۶ صفحه منتشرشده است. علاقه‌مندان به کتاب‌های جنایی می‌توانند از طریق خرید آنلاین کتاب از کاواک این کتاب را تهیه کنند. کتاب‌فروشی اینترنتی کاواک سعی نموده، اکثر کتاب‌ها با موضوعات متفاوت و ناشران مختلف را به‌صورت اینترنتی در اختیار دوست‌داران کتاب قرار دهد تا شما با خرید آنلاین کتاب و همچنین ارسال رایگان کتاب بتوانید، از لذت خواندن کتاب موردعلاقه‌ی خود لذت ببرید.

۷+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن