تازه‌های نشرداستان جهاننمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری سی‌ و یکم

هفته آخر فروردین 98

خرید کتاب‌ها از سایت کاواک

کتاب دیه‌گوی عزیز، کیلا تو را در آغوش می‌کشد

پدید‌آورنده: النا پونیاتوسکا | مترجم: طلوع ریاضی | نشر نی

دوستانت را می‌بینم، به‌ویژه الی‌فور که از سکوت تو آزرده است. دلش برای تو تنگ شده؛ می‌گوید پاریس بدون تو خالی و متروکه است. اگر او این را بگوید، تصور کن من چه خواهم گفت… ارزش مرا عشقی که ارزانی‌ام داشته‌ای عیار می‌کند و من برای دیگران تا آن حدی که تو مرا بخواهی وجود دارم. اگر از دوست‌داشتنم مأیوس شوی، نه دیگران می‌توانند دوستم داشته باشند و نه حتی دیگر خودم می‌توانم از عهده‌ی دوست‌داشتنم بربیایم.

کتاب من پاتریک مودیانو هستم

پدید‌آورنده: پاتریک مودیانو | مترجم: نازنین عرب | انتشارات نگاه

کتاب پیش رو، داستان زندگی پاتریک مودیانو به قلم خود اوست. داستان تنهایی‌هایش، سختی‌های کودکی‌اش، مادری که کم گذاشت، پدری که رهایش کرد و سؤال‌هایی که برای همیشه بی‌جواب ماند.

این کتاب، خاطرات اوست. خاطرات تلخ و شیرینی از پاریس بعد از جنگ جهانی دوم، زندگی‌های آشفته‌ی آدم‌ها در اروپای جنگ‌زده‌ی دهه‌ی پنجاه میلادی، دست‌و‌پا زدن برای زندگی کردن و نکردن، زنده‌‌ماندن و نماندن، هویت‌داشتن و نداشتن؛ داستان جدال آدم‌هاست با سرنوشت‌های از پیش تعیین‌شده و نشده. داستان‌ کودکانی که میان این همه جدال بی‌پایان به دنیا آمدند و هیچ‌کس به مشروعیت زندگی‌های کودکانه‌شان فکر نکرد و خنده‌های کودکانه‌شان در هیاهوی زندگی‌های عجیب و غریب بزرگترها گم و فراموش شد. داستان سال‌هایی که مثل برق و باد می‌گذرند و انسانی که هرگز نمی‌فهمد چه وقت کودکی‌اش تمام شد؟

کتاب زنده‌باد زندگی

پدید‌آورنده: پینو کاکوچی | مترجم: نیکو عسگری | نشر ثالث

از زمانی که عاشق دیه‌گو شدم فهمیدم عشق چیست. عشقی با آن قدرت نوعی وادادگی مطلق بود. برای خانواده‌ام این مصیبت به حساب می‌آمد؛ پدرم از نگرانی سکوت کرده بود و از نظر مادرم که کاتولیکی پرشور بود با آن همه وابستگی به سنت‌ها، دیه‌گو کمونیست بود، مردی بی ایمان و طلاق گرفته که بیش از حد می‌نوشید و شهرتی روزافزون در زنبارگی داشت. حساب زن‌هایی که با او به سر برده بودند از شماره خارج شده بود! مادرم فریاد میزد: « و این قدر هم که زشت و چاق است! »

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =

بستن