تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان ایرانداستان جهان
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری سی‌ و دوم

هفته آخر فروردین 98

کتاب چرت و پرت

پدید‌آورندهابراهیم رها | نشر چشمه

دو چیز در حال حاضر از واجبترین امور به شمار میروند، اول رمان طنز دنباله‌دار نوشتن و دوم دری‌وری و ایضا چرت و پرت گفتن! کتابی که در دست دارید دقیقا پاسخ به همین نیاز مبرم اجتماعی است. در این لحظات خطیر و سرنوشت‌ساز، سرنوشت خاندان معیری را پی بگیرید و به عشقهای خنده‌دار آن یک دل سیر بخندید! از سیاست تا ریاکاری و ظاهرفریبی، از رپ خواندن تا مولودی و از عشق تا مرگ پرت و پلایی است که در ادامه‌ی دری‌وری آمده…

کتاب تهران ۵۶ (سیمای تهران در پژوهشی فراموش‌شده)

پدید‌آورنده: محسن گودرزی و آرش نصراصفهانی | نشر نی

تهران در آستانه‌ انقلاب در چه وضعیتی قرار داشت، مشکلات اصلی و علل آن کدام بود؟ « شورای نظارت بر گسترش شهر تهران » در گزارشی در سال ۱۳۵۶ به این پرسش‌ها پرداخت. تهران ۵۶ نسبت به توسعه‌ی نامتوازن، تعمیق نابرابری و کم‌اثری سیاستهای موجود هشدار میدهد و بر لزوم تغییر در الگوی توزیع ثروت در سطح کشور و چگونگی سازماندهی نظام مدیریت شهری تأکید میکند و تصویری از آینده‌ تهران را در صورت تداوم روندهای جاری برابر خواننده میگذارد.

اکنون که چهل سال از انتشار این گزارشِ فراموش‌شده میگذرد، شهر تهران همچنان با مشکلاتی از قبیل تأمین درآمد پایدار، نظام حکمرانی شهری متناسب با تحولات شهر و تنزل کیفیت زندگی مواجه است. نویسندگان گزارش معتقدند مشکلات تهران راه‌حل بوروکراتیک ندارند و به‌ صراحت اعلام میکنند که برنامه‌ریزی، امری سیاسی است و راه‌ حل را باید در مشارکت واقعی مردم، توسعه‌نهادهای اجتماعی و تغییر سیاستهای کلان و درپیش‌گرفتن توسعه‌ی متوازن جست‌وجو کرد.

کتاب زن سی‌ساله

پدید‌آورنده: اونوره دو بالزاک | مترجم: کورش نوروزی | نشر مرکز

ژولی دختر جوانی است که عاشق پسری هوس باز و نامناسب شده پدر ژولی او را از این مرد برحذر می دارد اما نهایتا ژولی با او ازدواج می کند و چه زود متوجه می شود زندگیش را باخته است و این مرد با زنان دیگر مراوده دارد . ژولی تلاش می کند پاک دامن بماند و سراغی از عشق نگیرد.

بخشی از کتاب :

دخترک هنگام پیاده شدن، به راحتی خود را به راهنمایش سپرد و دست هایش را به گردن او حمایل کرد و آن مرد وی را بی اینکه به زینت جامۀ حریر سبزرنگش صدمه‌ای بزند، روی پیاده‌رو گذاشت. حتی یک عاشق، تا این اندازه مراقبت نمی‌کرد. این مرد ناشناس می‌بایست پدرش باشد، زیرا دخترک بی اینکه از او تشکر کند با انس و الفت بازویش را گرفت و او را با عجله به طرف باغ کشانید. پدر پیر نگاه‌های تحسین آمیز چند مرد جوان را مشاهده کرد و در یک آن، غم و اندوهی که چهره‌اش را پوشانیده بود، ناپدید شد، هر چند مدت‌ها پیش، به سنی رسیده بود که مردان می‌بایست از شادی و شعف فریبکارانه‌ای که از خودخواهی سرچشمه می‌گیرد، خشنود گردند، خندان شد.

خرید آنلاین کتاب از سایت کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن