تازه‌های نشرداستان جهان
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری سی‌ام

هفته‌ی سوم فرودین 98

خرید آنلاین کتاب از سایت کاواک

کتاب عقربه سرنوشت

پدید‌آورنده: فریدهلم برینکمایر | مترجم: مهشید میرمعزی | ناشر: نگاه

این مجموعه شامل ۱۳ داستان کوتاه از نویسندگانی چون والتر کولبن هوف، گابرلیه وومان، یوزف ردینگ، ارنست همینگوی و هانس هاس است که گردآورنده‌ی آن‌ها را به ۶ دسته تقسیم کرده. در پایان هم زندگی‌نامه‌ی کوتاهی از نویسندگان و همچنین منابع داستان‌ها ذکر شده است. این کتاب از سری کتاب‌هایی است که در کارگاه‌های داستان‌نویسی آلمان مورد استفاده قرار می گیرد و مطالعه‌ی آن‌ها به افراد علاقمند به داستان‌نویسی توصیه می‌شود.

داستان‌ها به خوبی و روان ترجمه شده‌اند و به‌راحتی خوانده می‌شوند. می‌توان کتاب را باز کرد و هر یک از داستان را در یک نشست خواند. تصاویر بدیع و بکر از جمله ویژگی تک تک داستان‌های انتخابی در این مجموعه داستان است. داستان پایانی این مجموعه به نام پایان چیزی اثر ارنست همینگوی خود اثری شاهکار محسوب می‌گردد. در آخر کتاب زندگی‌نامه‌ی مختصری از تمام نویسندگان کتاب آورده شده است.

کتاب خداحافظ برای همیشه و ممنون بابت اون‌همه ماهی

پدید‌آورنده: داگلاس آدامز | مترجم: آرش سرکوهی | ناشر: چشمه

«هشت سال پیش، طرف‌های ظهر، کره زمین نابود شده بود، کاملا نابود شده بود. سفینه‌های زردرنگ وگونی اون رو نابود کرده بودند. سفینه‌هایی که جوری در آسمون اون ظهر معلق بودند که انگار قانون جاذبه یه قانون پیش پاافتاده در یه بخش‌نامه اداریه و شکستن قانون جاذبه با پارک کردن در محل پارک‌ممنوع فرقی نداره.»

کتاب بخور و نمیر (شرح شکست‌های من)

پدید‌آورنده: پل استر | مترجم: مهسا ملک مرزبان | ناشر: افق

بخور و نمیر مجموعه‌ایست از خاطراتِ جذّاب و اغلب طنزآمیزِ پل استر از اوایلِ جوانی‌اش و دورخیزهای او برای نویسنده‌شدن شرحی‌ست از سرگشته‌گی‌ها و ناکامی‌هایش. تلاش‌های باورنکردنیِ اوست برای بقاء خود و آزمودنِ شغل‌هایی عجیب و غریب. حکایتِ خطرکردن، روی آب ماندن و غرق‌نشدن؛ از خیابان‌های نیویورک و دوبلین و پاریس گرفته تا روستایی دورافتاده در مکزیکو
بخور و نمیر در ایران با معادلِ تحت‌الّلفظیِ دست‌به‌دهان معرّفی شده است.

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

همچنین ببینید

بستن
بستن