اقتصادتازه‌های نشرفلسفهنمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری سیزدهم

هفته‌ی دوم دی 97

کتاب حرف‌هایی با دخترم درباره‌ی اقتصاد

نویسنده : یانیس واروفاکیس | مترجم : فرهاد اکبرزاده | انتشارات : بان

در این کتاب کوچک یانیس واروفاکیس اقتصاد‌دان مشهور، می‌کوشد به این پرسش که به‌شکل‌ فریبنده‌ای ساده است به دخترش سِنیا پاسخ دهد؛ او از داستان‌های زندگی‌اش و اسطوره‌های مشهور، از ادیپ و فاوست گرفته تا فرانکشتاین و ماتریکس استفاده می‌کند تا توضیح دهد «چرا این‌قدر نابرابری وجود دارد؟ کتاب حرف‌هایی با دخترم در‌باره‌ی اقتصاد مهم‌ترین درام‌ روزگار ما را به خوانندگانش نشان می‌دهد. این کتاب کمک می‌کند تا معنایی به این جهان پرآشوب دهیم و الهام‌بخش ماست تا آن را به جای بهتری بدل کنیم.

کتاب فیلسوفان در خیابان

نویسنده : آسترا تایلر | مترجم : شهاب‌الدین عباسی| انتشارات : کتاب پارسه

 خب، چیزی که خیلی جالب توجه است این است که افلاطون یک ‌بار، در محاورەی لاخس خودش، به زندگی موسیقایی اشــاره می‌کند. و در لاخس راجع به چی حرف می‌زند؟ در آن‌جا این پرسش را مطرح می‌کند که شجاعت چیســت؟

برای او زندگی موسیقایی شجاعانه‌ترین زندگی اســت. اما منظورش از این حرف چیست؟ او آنجا اشاره‌ای به کسی که آلات موســیقی را می‌نوازد ندارد، بلکه در واقع منظورش کسی است که سعی می‌کند نوع خاصی از آهنگ و هماهنگی را با هم پدید بیاورد. گرچه می‌داند که هیچ آهنــگ و هماهنگی‌ای بدون ناهمخوانی، بــدون کلیدهای کوچک وجود ندارد.

کتاب این آب آشامیدنی نیست

نویسنده : وودی آلن | مترجم : نگار شاطریان | انتشارات : بیدگل

سوزان: در مقایسه با پسرهایی که تا حالا باهاشون ازدواج کردم، دونالد همانی­ ئه که بابام می‌­خواد.
مگی: مگه تا حالا چند بار ازدواج کردی؟
سوزان: چند بار… یکی ­شون موزیسین جَز بود که اختلال دو قطبی داشت، یکی­ شون سرباز فراری بود و اون یکی هم یک کشیش خلع لباس شده، اما اگر بخوام خانه زندگی تشکیل بدم، کسی را می‌خوام که…
مگی: با ثبات و موفق باشه.
سوزان: نه. از یک کم هیجان خوشم می‌آد.
مگی: (آماده‌است که تأییدش کند.) منظور من هم همین بود. از آدم‌‌های خیلی باثبات و موفق خوشت نمی‌­آد.
سوزان: راستش آدم هیچ‌وقت نمی‌دونه چی می‌خواد. اول فکر می‌کنی از نوع خاصی از مردها خوشت می‌آد. اما بعد با کسی آشنا می‌شی که به هیچ‌کدوم از معیارهات نمی‌خوره و بدون اینکه بفهمی چرا عاشقش می‌شی.

برای تهیه هر یک از این کتب می‌توانید به وبگاه کتابفروشی کاواک مراجعه نمایید.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن