تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر–سری دوم

هفته‌ی دوم مهر-۱۳۹۷

کتاب زندگی در پیش رو

محمد پسربچه‌ی چهارده‌ساله‌ای است که در نزد یک روسپی پیر به نام رزا خانم زندگی می‌کند. رزا خانم در زمان جوانی یک روسپی یهودی بوده و با بالا رفتن سن یک خانه برای نگه‌داری بچه‌های روسپی‌های دیگر دایر کرده است.

مومو (محمد) انسانی زاده‌ی فحشا، فقر و بدبختی است. پسری که در طول زندگی‌اش، زشتی‌ها را با نگاهی زیبا نگریسته‌است، پسری که یکی از سؤال‌هایش از دیگران این است: آیا می‌شود بدون دوست داشتن و عشق زندگی کرد؟

زندگی در پیش رو رمانی عمیق، جذاب و بسیار مردم‌پسند است. از محله‌ی فقیرنشین می‌گوید و از خانه‌های آن‌چنانی، اما روایت و نگاهش کلیشه‌ای نیست و شاید برای اولین بار جور دیگری با چنان محله و خانه‌ای آشنا می‌شویم و می‌بینیمش.

دنیایی که کتاب شرح می‌دهد وجود دارد. چه ما آن را بپسندیم و چه مطلوب ما نباشد. بااین‌حال تنها با پذیرفتن وجود آن، توان دیدنش را پیدا می‌کنیم.

کتاب زنان تروا و توئستس

نام لوکیوس آنائیوس سنکا در مقام خطیب و فیلسوف رواقی چنان‌که بایست شناخته شده است؛ اما سنکا از بزرگ‌ترین نمایشنامه‌نویسان رم باستان نیز بوده است و آثار او هم به سبب کیفیت و هم به سبب جایگاهی که در تاریخ تراژدی غرب دارد، شایان توجه بیش‌تر است. سنکا مضمون نمایشنامه‌های خود را از اساطیر یونان وام گرفته و همه نمایشنامه‌هایش، غیر از توئستس، داستان‌هایی را بازمی‌گوید که قبلاً در آثار آیسخولوس و سوفوکلس و ائوریپیدس خوانده‌ایم؛ اما سنکا در میان این سه تن به ائوریپیدس بیش‌تر توجه داشت و اغلب تراژدی‌هایش برگرفته از آثار ائوریپیدس است. سنکا تراژدی یونانی را بر روی زمین آورد و به شخصیت‌هایش چهره‌ای کاملاً انسانی بخشید و شعری باشکوه و شیوا را در روایت این غمنامه‌های ماندگار انسانی به کار گرفت. مضمون آثار او بیش از هر چیز عشق و نفرت و انتقام است و در توصیف صحنه‌های هول‌آور بسی بی‌پرواتر از یونانیان عمل می‌کند. در اهمیت تأثیر سنکا بر نمایشنامه‌نویسان عهد رنسانس و بعد از رنسانس تردید روا نیست. او الهام‌بخش نمایشنامه‌نویسان عهد الیزابت بود و بدین‌سان پیوندی میان دو دوره‌ی مهم تراژدی و نمایشنامه‌نویسی در غرب برقرار کرد و از این روی چهره‌ای ماندگار در تاریخ این هنر به‌شمار می‌رود.

کتاب بدن من مال خودم است

کتاب «بدن من مال خودم است» پرفروش‌ترین کتابی است که تا به امروز در خصوص مراقبت در برابر سو استفاده جنسی به چاپ رسیده است. این کتاب اثر داگمار گایسلر بوده و توسط انتشارات گیسا و به ترجمه‌ی زهره حیدری شاهی سرایی به چاپ رسیده است. این کتاب با تصاویر رنگارنگ و متنی ساده، گفتگو و تفکر درباره‌ی «مرزبندی‌های جنسی» را فراهم می‌کند. از افتخارات این کتاب می‌توان به کسب جایزه‌ی پر نقره‌ای اشاره کرد. همچنین انجمن پزشکان آلمان این کتاب را به‌عنوان کتاب برگزیده‌ی خود در بخش کودک و نوجوان اعلام کرد.

۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن