Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان جهانسایر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری بیست و یکم

هفته‌ی دوم اسفند 97

کتاب دخترکی که ابری به بزرگی برج ایفل را بلعیده بود

پدید‌آورنده : رومن پوئرتولاس |مترجم : ابوالفضل الله‌دادی | ناشر : ققنوس

دخترکی که درست از لحظه‌ی به دنیا آمدنش در بیمارستان بستری شده، همچنان امیدوار است روزی پا به دنیای بیرون بگذارد و بتواند از آسمان ستاره بچیند… توریستی فرانسوی حین سفر آپاندیسش عود می‌کند و چند روزی هم‌اتاق دخترک بیمار می‌شود… دود کوه‌های فعال آتشفشان پرواز هواپیماها را لغو می‌کند و توریست فرانسوی را وا می‌دارد برای دوباره رسیدن به دخترک دست به کارهای عجیب بزند…

کتاب معلولیت؛ چالش‌ها و سیاست‌ها در ایران

پدید‌آورنده : جمعی از نویسندگان | ناشر : کتاب پارسه

در تعریفی که امروزه ســازمان بهداشــت جهانی از معلولیــت ارائه می‌کند، نقص یک عضو، چیزی بیشتر از یک تفاوت نیســت. ایــن تفاوت اگر فرد را با محدودیت‌هایی در زندگی روزمره‌اش روبرو ساخت و او را از حقوق بدیهی انسانی‌اش محروم کرد، باید ما را متوجه ایرادهای قوانین و سیطره کلیشه‌های نادرست در جامعه کند. شایسته نیست افراد به دلیل ویژگی‌های انتسابی که با آن به دنیا آمده‌اند، مانند نژاد، جنسیت و همچنین انواع معلولیت‌ها، از حقوق انسانی خود محروم شوند.

این کتاب گزارش مجموعه نشست‌های «معلولیت؛ چالش‌ها و سیاست‌ها در ایران» است، که توسط موسسه رحمان برگزار شد. خواندن این گزارش‌ها به ما نشان می‌دهد که ذهنیت جامعه ایرانی درباره معلولان کماکان نیازمند دگرگونی است.

کتاب شهر از نو

پدید‌آورنده : لارنس جی ویل توماس جی کامپانلا  | مترجم : نوید پورمحمدرضا | ناشر : اطراف

کتاب حاضر درکی دقیق‌تر از زندگی و تاریخ مفهوم تاب‌آوری را برای ما ممکن می‌کند. دانستن این‌که چطور، در چه شرایطی و با توسل به چه روایت‌هایی، شهرها، و ساکنان‌شان موفق شده‌اند بعد از تحمل دوره‌ای تلخ و جراحت‌بار از ناکامی‌ها و خم شدن‌ها و فروریختن‌ها، دوباره قد راست کنند، ضرورتی انکارناپذیر به نظر می‌رسد؛ خصوصا برای ما که در منطقه‌ای زندگی‌مان تعداد تروماهاش شهری را باید به مقیاس روزانه سنجید.

جهت خرید آنلاین کتاب به سایت کاواک مراجعه نمایید.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *