تازه‌های نشرداستان جهانداستان کودکزندگی‌نامه و خاطرات

تازه‌های نشر-سری بیست و هفتم

هفته اول فروردین 98

خرید آنلاین کتاب از سایت کتابفروشی کاواک

کتاب دیگر ماجراهای اتفاقی مرد صدساله

پدید‌آورنده: یوناس یوناسون | مترجم: زهرا باختری |انتشارات چترنگ

یوناس یوناسون بار دیگر با قهرمان دوست‌داشتنی صدساله‌اش‌ بازگشته تا مخاطبان خود را بخنداند و لذت خواندن ماجراهای اتفاقی او، بدشانسی‌ها و تدابیر همیشگی‌اش را در دل آن‌ها بنشاند. پس از اتفاقات مرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد، آلن در اولین روز صدویک‌سالگی‌اش همراه دوستش، یولیوس، سوار بالونی می‌شود که دقایقی بعد روی اقیانوس هند سقوط می‌کند. همان‌طور که در سبد بالون نشسته‌اند و چیزی به غرق شدنشان نمانده، کشتی بزرگی از کرۀ شمالی آن‌ها را از آب می‌گیرد. زمان زیادی نمی‌گذرد که صدویک‌ساله و دوستش با کیف دستی‌ای حاوی اورانیم غنی‌شده در مرکز آشوبی سیاسی‌ قرار می‌گیرند که شخصیت‌هایی همچون کیم جونگ ـ اون، دونالد ترامپ، آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتین را درگیر می‌کند و دیگر ماجراهای اتفاقی مرد صدساله را رقم می‌زند.

کتاب آخرین دختر

پدید‌آورنده: نادیا مراد | مترجم: زینب کاظم خواه | کتاب پارسه

«امروز نادیا مرادی به عنوان شاهدی بر جنایات داعش، بازمانده ای از تجاوز و یک آواره ایزدی، داستانش را روایت می‌کند تا توجه جهانیان را به نسل کشی ایزدیان معطوف نماید. قصه‌‌ی نادیا مراد، غریو بلندی است برای اقدام، شاهدی است بر معجزه اراده انسان برای زنده ماندن و در عین حال نامه‌ای است عاشقانه برای وطنی که نابود شده و خانواده‌ای که جنگ آن را از هم پاشیده است.»
یادداشت هفته‌نامه اکونومیست از سخنرانی امل کلونی در سازمان ملل
«آنچه نادیا به من گفت چیزی نیست جز روایت یک نسل‌کشی و نسل‌کشی اتفاق نیست، برنامه‌ریزی و هدف پشت آن ایستاده است… در مدت زمانی که من نادیا را شناخته‌ام، او تنها صدای خود نبوده، بلکه پژواک فریاد تمامی ایزدیانی بوده که قربانی نسل‌کشی شده‌اند…نادیا با تمامی القابی که زندگی به اجبار به او چسبانده مبارزه کرده است، القابی هم‌چون؛ یتیم، قربانی تجاوز، برده و آواره، و برای خود عناوینی خلق کرده تا آن‌ها را جایگزین نماید: نجات یافته، رهبر ایزدی، حامی حقوق زنان و سفیر حسن نیت سازمان ملل.»
و در نهایت، نادیا مراد برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۱۸ شد.

کتاب خرگوش گوش داد

پدید‌آورنده: کوری دورفلد | مترجم: رضی هیرمندی | انتشارات پرتقال

تیلور پسر بچه‌ای کوچک است که تصمیم می‌گیرد چیزی نو بسازد. اما زمانی که کارش تمام می‌شود و بسیار خوشحال است و به خودش افتخار می‌کند اتفاق بدی می‌افتد، سازه مخصوص او توسط عده‌ای پرنده خراب می‌شود. همه چیز زیر و رو می‌شود و تیلور غمگین در گوشه‌ای کز می‌کند. دوستانش یکی پس از دیگری پیش تیلور می‌آیند و می‌خواهند او را از ناراحتی در بیاورند، هر کدام پیشنهادهایی که به ذهنشان می‌رسد به تیلور می‌دهند اما هیچ یک از پیشنهادهای آن‌ها به تیلور کمک نمی‌کند و او حوصله انجام هیچ‌کدام از آن کارها را ندارد. تا اینکه خرگوش پیش‌اش می‌آید به تیلور نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود اما خرگوش هیچ پیشنهادی به تیلور نمی‌دهد فقط ساکت و آرام کنار او می‌نشیند. تا اینکه تیلور به حرف می‌آید و از خرگوش می‌خواهد که کنارش بماند و خرگوش گوش می‌دهد. خرگوش به تمام حرف‌ها و ناراحتی‌های تیلور گوش می‌دهد و سرانجام تیلور دوباره تصمیم می‌گیرد از نو بسازد.

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

همچنین ببینید

بستن
بستن