ادبیات جهانتازه‌های نشرداستان جهانداستان کودک
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری بیست و نهم

هفته سوم فروردین 98

خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب کاواک

کتاب همینگوی

پدید‌آورنده: فرناندا پی وانو | مترجم: رضا قیصریه | انتشارات کتاب خورشید

این زندگی‌نامه‌ی دلنشین نه بر روز شمار زندگی همینگوی بلکه بر پایه‌ی مدارک معتبر و نامه‌های دیده نشده‌ی او استوار شده است؛ بر مبنای یادها و احساس‌ها و هیجان‌ها؛ از جنگ‌ها تا عشق‌ها، از دوستی‌ها تا کتاب‌ها، از جایزه‌ی نوبل تا شکار بزرگ در آفریقا، از جنگ داخلی اسپانیا تا میدان‌های گاوبازی آن، از اقامت در کوبا تا ونیز و…

فرناندا پی وانو، از شخصیت برجسته‌ی صحنه‌ی فرهنگی ایتالیا، زمینه‌ی کارش ادبیات معاصر آمریکاست. گرترود استاین، ارنست همینگوی، اسکات فینس جرالد و ویلیام فاکتر از جمله نویسندگان آمریکا مثل همینگوی و فاکتر شخصا آشنایی پیدا کرد که این کتاب هم حاصل آن است.
غرناندا پی وانو جوایز بسیاری از جمله جایزه‌ی ادبی پی وانسو، مون سلیچه، سان جیرولامو، آسپرومونته کالارکو، کاستیلونه ی سیسیل، جایزه‌ی ادبی کمونو جیووانی و جایزه‌ی گرینزین کور را دریافت کرده است.

کتاب همزاد

پدید‌آورنده: فیودور داستایوسکی | مترجم: ناصر موذن | انتشارات نگاه

این کتاب دومین رمان داستایوفسکی است که زندگی یک کارمند معمولی را به تصویر می‌کشد، قهرمان داستان این بار کسی است که از سطح عمومی جامعه ضعیف‌تر و پایین‌تر است و آن چه او را به شخصیت اصلی مبدل می‌سازد توهم و اندیشه‌ی وجود نسخه‌ای دیگر از خودش است، نسخه‌ای که برخلاف او حیله‌گر و مرموز است و برای دست‌یابی به اهدافش از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند و اتفاقا همین خصوصیات باعث می‌شود که به سرعت پیشرفت کند! و این کنایه ایست به شرایط اجتماعی دنیای آدم ها…

کتاب چه کار می‌کنی با یک فرصت؟

پدید‌آورنده: کوبی یامادا | مترجم: فرمهر منجزی | انتشارات پرتقال

این مجموعه برای همه و در هر سنی مناسب است. برای همه‌ی کسانی که روزی چیزی را می‌خواسته‌اند، اما آن‌قدر ترسیده‌اند که برای به‌دست‌آوردن آن خطر نکرده‌اند. برای همه­ ی کسانی که فکر یا ایده­ای نو به سراغشان می­ آید یا با مشکلی بزرگ دست­ و پنجه نرم می­کنند. این مجموعه داستان تشویقتان می‌کند هر فرصتی را که در زندگی‌پیش می‌آید، در آغوش بکشید. از کجا معلوم؟… شاید پذیرش همین فرصت همه‌چیز را در زندگی‌تان تغییر دهد.

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن