Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تازه‌های نشرداستان جهانداستان نوجوانسیاسی
موضوعات داغ

تازه‌های نشر-سری بیست و دوم

هفته دوم اسفند 97

خرید کتاب از سایت کاواک

کتاب فرمانده (ونزوئلای هوگو چاوز)

پدید‌آورنده: روری کارول | مترجم: بیژن اشتری | ناشر: ثالث

پرتره‌‌ای فوق‌العاده خوب پژوهش شده و خواندنی از هوگو چاوز… یادآوری مفیدی از کامیابی‌ها و ناکامی‌های فرمانده چاوز.
نیویورک تایمز

پرتره زنده و جانداری از یک پدیده جدید آمریکای لاتین؛ دیکتاتوری برآمده از صندوق آرا. مارکز چند سال پیش به درستی گفت: دیکتاتور تنها چهره اسطوره‌‌ای است که آمریکای لاتین تاکنون تولید کرده است.
واشنگتن پست

کتاب برایمان تعریف می‌کند چه اتفاقی رخ خواهد داد اگر یک ایدئولوگ خود خوانده زمام مملکتی را به دست بگیرد و حاضر به رها کردن آن نباشد.

کتاب یک پیاده‌روی طولانی تا آب

پدید‌آورنده: لیندا سو پارک | مترجم: پونه افتخاری یکتا | ناشر: پرتقال

کتاب یک پیاده‌روی طولانی تا آب، رمانی نوشته ی لیندا سو پارک است که اولین بار در سال ۲۰۱۰ به انتشار رسید. این رمان با دو داستان در سودان آغاز می‌شود؛ یکی درباره‌ی دختری در سال ۲۰۰۸ و دیگری درباره‌ی پسری در سال ۱۹۸۵٫ دختر که نیا نام دارد، روزی دو بار برای تهیه‌ی آب با پای پیاده به حوضچه‌ای می رود که دو ساعت از خانه‌اش فاصله دارد.

پسر که سالوا نام دارد، جزو پناهجویانی است که به دنبال خانواده‌ی خود و مکانی امن برای اقامت می‌گردد. سالوا با تحمل سختی‌هایی چون تنهایی، حمله‌ی شورشیان مسلح و مواجهه با حیوانات درنده، تا به این‌جا توانسته جان سالم به در ببرد. با پیشروی قصه، داستان زندگی سالوا به شکلی حیرت‌انگیز و تکان‌دهنده با داستان زندگی نیا درهم می‌آمیزد.

کتاب عاشق

پدید‌آورنده: مارگریت دوراس | مترجم: قاسم روبین | ناشر: اختران

رمان عاشق، برنده‌ی جایزه‌ی گنکور و با فروشی بیش از یک میلیون نسخه، مورد تحسین و تمجید منتقدین در سراسر دنیا قرار گرفته است. داستان این رمان در هندوچین به وقوع می‌پیوندد؛ منطقه‌ای در جنوب شرقی آسیا که محل زندگی نویسنده‌ی کتاب، مارگریت دوراس، در دوران کودکی بوده است. عاشق، حکایت رابطه‌ی پنهانی و جنجال برانگیز یک دختر نوجوان فرانسوی و مردی چینی را روایت می‌کند.

رمان مقطعی از زندگی خود دوراس را بازگو می‌کند؛ زمانی که او با دو برادر و مادرش در سختی و بی پولی به سر می‌برند تا وقتی که مارگریت با آن مرد چینی آشنا می‌شود. مادر و تأثیری که تربیت او روی دخترش گذاشته، علاوه بر دوران سخت گذار از دوران نوجوانی دختر به جوانی و تجربه‌های مختلف او، قصه را پیش می‌برد. دوراس با نثری موجز اما درخشان، تصویری ملموس از زندگی در حاشیه‌ی سایگون، شهری در ویتنام، در آخرین روز‌های عمر امپراطوری استعمارگر فرانسه خلق می‌کند و پرده از قصه‌ی رابطه‌ی پرشور و احساس دو شخصیت فراموش نشدنی و طرد شده از جامعه، برمی‌دارد.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *