تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان جهانروان‌شناسیسیاسی
موضوعات داغ

تازه‌های نشر – سری اول

هفته‌ی دوم مهر

تازه‌های نشر – سری اول – هفته‌ی دوم مهر

خودکامگی

تاریخ تکرار نمی‌شود اما آموزش می‌دهد. امروزه نظم سیاسی جهان با تهدیدهایی روبروست که بی‌شباهت به اقتدارگرایی قرن بیستم نیستند. ما عاقل‌تر از اروپایی‌هایی نیستیم که شاهد تسلیم دموکراسی در برابر فاشیسم، نازیسم یا کمونیسم بودند. یکی از مزیت‌های ما این است که از تجربه‌ی آن‌ها درس بگیریم.

اثر تیموتی اسنایدر
با ترجمه‌ی شهاب‌الدین عباسی
کتاب پارسه

هفته‌ی_چهل_و_چند

هفته‌ی چهل‌و‌چند شامل بیست روایت از مادرهایی است که در همین روزها سرشان به بچه‌داری گرم است. نگاه‌ها، صداها و دل‌مشغولی‌های متفاوتی که با سبک زندگی و اندیشه‌ی این نویسنده‌ها گره‌خورده و در کتاب منعکس شده، متن چهل‌تکه‌ای آفریده که تصویر دقیق و زنده‌ای از تجربه‌ی تربیت فرزند در دنیای معاصر را بازسازی می‌کند.
آگاهی نسبت به تأثیر نخستین الگوهای رفتاری در سرنوشت انسان،‌ مادران امروز را مجبور می‌کند بیش از پیش تصمیم‌های خود را زیر ذره‌بین قرار دهند و آرام‌آرام به مَنِشی شخصی در شیو‌ه‌ی مادری دست یابند که برای خود و فرزندشان مناسبت‌تر است و بهتر از قالب‌های پیش‌ساخته جواب می‌دهد.
هدف این کتاب ارائه‌ی الگویی برای مادر نمونه نیست. روایت هر یک از این مادرها که در پستوهای ذهنی‌شان در جستجوی هویت انسانی و مستقل خود هستند، داستان شکل‌گیری سبکی از مادرانگی است که حاصل ارتباط دو انسان منحصر به فرد و تکرارناپذیرند؛ داستان شیرینی که قصه‌ی مادری در هیاهوی عصر حاضر را روایت می‌کند.

پدیدآورنده فاطمه ستوده
نشر اطراف

بیا باهم در ایرلند برقصیم

هر صبح، در کف مهمانخانه‌ی جلویی خانه دراز می‌کشیدم و به در روبرویی چشم می‌دوختم. پرده را به فاصله‌ی یک بند انگشت با ارسی بالا می‌کشیدم تا دیده نشوم. روی پاشنه‌ی در که ظاهر می‌شد، قلبم فرو می‌ریخت. به سرسرا می‌دویم، کتاب‌هایم را می‌قاپیدم و به دنبالش می‌افتادم. چشم از آن پیکر گندم‌گون برنمی‌داشتم و چون نزدیک نقطه‌ای می‌رسیدیم که راهمان جدا می‌شد، قدم تند می‌کردم و جلو می‌افتادم. این حکایت هر روز من بود. هیچ‌وقت حرفی با او نزده بودم مگر چند کلمه‌ای همین‌طوری و با این وصف اسم او حکم احضاریه را داشت؛ برای جریان دیوانه‌وار خونم.

اثری از تالستوی جویس کامو و…
با ترجمه‌ی محبوبه مهاجر
انتشارات فرهنگ جاوید

۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن