تازه‌های نشرداستان جهانفلسفهنقد ادبی و مقالات
موضوعات داغ

تازه‌های نشر دی ۱۳۹۸

تازه‌های نشر

 کاترین کولتر | مترجم: حسین یعقوبی | نشر خوب

پارادوکس، بیست و دومین کتاب از مجموعه کتاب‌های پرفروش تریلرهای اف.‌بی.‌آی است. شخصیت‌های اصلی این مجموعه‌کتاب‌ها، «لیسی شرکول» و «دیلون ساویچ»، زن و شوهری هستند عضو اف.‌بی.‌آی که در هر کتاب با پرونده‌ی جنایی پیچیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند که گهگاه چاشنی ماوراء‌الطبیعه نیز دارد ـ در این جلد، این زن و شوهر با پرونده‌ای جنایی و پیچیده مواجه می‌شوند.

کتاب عقلانیت و آزادی

آمارتیا سن | مترجمان: وحید محمودی و علیرضا بهشتی | نشر نی

آمارتیا سن، فیلسوف و اقتصاددان هندی الاصل انگلستان و برنده جایزه نوبل ۱۹۹۸ و استاد کنونی دانشگاه هاروارد در این اثر با پیوند نظام‌مند عقلانیت و آزادی، نگاه متعارف به عقلانیت را به چالش کشیده و از آن عبور کرده است. او به آزادی به‌مثابه عقلانیت اجتماعی می‌نگرد.از دیدگاه سن، بین عقلانیت و آزادی ربط وثیقی وجود دارد و بدون فهم و درک عمیق یکی، دیگری را نمی‌توان فهمید. به بیان دیگر، آزادی به عقلانیت و عقلانیت به آزادی وابسته است، چون بدون داشتن آزادی، انتخاب عقلانی ممکن نیست.

کتاب ادبیات آلمانی در قرن بیستم (دو جلدی)

حسن نکوروح | انتشارات نگاه

هدف از نگارش کتاب «ادبیات آلمانی در قرن بیستم» از آغاز گسترش معلومات خواننده ایرانی بوده درباره این ادبیات در زمان یاد شده. گسترش به مفهومی فراتر از مفهوم رایج، که معمولا به کمیت توجه دارد، یا بیشتر به کمیت تا کیفیت. در واقع می‌توان گفت خواننده فارسی زبان آغاز راه را رفته است. که همان خواندن و آشنایی با این ادبیات باشد. که مطابق معمول نیز از نویسندگان و شاعران بزرگ آغاز می‌شود؛ نویسندگانی که شهرت جهانی یافته‌اند. ضمن آنکه خواننده را نیز هرجا که لازم بیاید با نقل قولی هرچند کوتاه با اینگونه مطالب آشنا می‌کند، تا با فضای حاکم در بحث‌های مربوط به هر نویسنده و به طور کلی نظریاتی که در تفسیرها و نقدهای رایج در محیط بومی آثار مورد بحث مطرح می‌شود در حد امکان تماس یابد. ادبیاتی که در این کتاب مورد بحث قرار می‌گیرد، آثار نویسندگان کشورهای آلمان، اتریش و بخش آلمانی زبان کشور سوئیس را در بر می‌گیرد.

کتابفروشی آنلاین کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =

بستن