تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطراتنمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر خرداد ۱۳۹۸

تازه‌های نشر

کتاب شما و رادیو

پدید‌آورنده: شاهرخ نادری | انتشارات جاویدان

کتاب شما و رادیو نوشته‌ی شاهرخ نادری می‌باشد این کتاب توسط انتشارات جاویدان چاپ و در ۵۰۴ صفحه به بازار عرضه شده است. آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش زندگی‌نامه و خاطرات قرار داد.

کتاب پژواک

پدید‌آورنده: پم مون‌یوز راین | مترجم: فریده خرمی | انتشارات پیدایش

رمان پژواک در برگیرنده سه داستان درباره‌ی جنگ جهانی دوم است که با محوری از موسیقی و افسانه به هم پیوند می‌خورند. در سالهای جنگ، سه نوجوان با مشکلاتی زیادی از جمله نجات پدر، محافظت از برادر، دور هم نگه داشتن اعضای خانواده و … روبرو هستند. هر سه نوجوان با تهدیدهای مختلفی روبرو هستند؛ فردریک در آلمان، مایک در پنسیلوانیا و آیوی در کالیفرنیا.

در قسمتی از این رمان می‌خوانیم:

آیوی نگران شد. «پاپا، اینجا برای شما امن است؟ مردم از اینکه اینجا کار می‌کنید از دست شما عصبانی می‌شوند؟»

فکر نکنم. به کشاورزها احتیاج دارند. می‌دانی حکومت حالا دیگر اسم‌مان را چه گذاشته؟» پاپا شق و رق ایستاد. «سربازان غذا. ما نه تنها غذای مردم بلکه غذای سربازها را هم باید تهیه کنیم. برای همین است که دولت از خانواده‌ها می‌خواهد باغچه‌های جنگ بکارند. برای کم کردن بار از روی شانه کشاورزها. در طی جنگ، هر امریکایی به نوعی یک‌جور سرباز به حساب می‌آید. دولت حتی امریکایی‌های ژاپنی را در اردوگاه‌ها مجبور کرده توی مزارع اطراف کشاورزی کنند.»

کتاب پنج نمایش‌نامه

پدید‌آورنده: هنریک ایبسن | مترجم: اصغر رستگار | انتشارات نگاه

هنریک ایبسن (۱۹۰۶-۱۸۲۸) شاعر و نمایش‌نامه‌نویس نروژی است. او یکی از پایه‌های اصلی ادبیات مدرن به‌شمار می‌رود که تاثیر شگرف ادبی‌اش بر نویسندگان معاصر غیرقابل‌انکار است. شخصیت‌پردازی‌های دقیق و پر از جزئیات نمایشنامه‌ها براساس اوضاع و احوالات روحی خود او شکل می‌گرفت. دوره‌ی اولیه‌ی آثار ایبسن برگرفته از اسطوره‌ها و زبان حماسی نروژ است که بیانی رمانتیک و شاعرانه را به خود اختصاص داده است.

اما تحولات بنیادین اقتصادی قرن نوزدهم، چهره‌ی آثار ایبسن را نیز دست‌خوش تغییر ساخت که بی‌ارتباط با فقر و تنگدستی و روح نقاد شاعر نبود.در دوره‌ی دوم کاری ایبسن خبری از افسانه‎‌های نیست و درواقع جامعه‌ی بحران زده‌ی اروپاست که شخصیتهای نمایش او را می‌سازند. به نظر بسیاری از منتقدان ادبی، عصر ایبسن طلایی‌ترین دوران نمایشنامه‌نویسی است که در اروپا مسلط بوده است.

خرید اینترنتی کتاب از کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

بستن