تاریخ جهانتازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه‌های نشر تیر ماه ۹۸

تازه‎های نشر

کتاب مغز در آتش (یک ماه جنون من)

پدید‌آورنده: سوزانا کاهالان | مترجم: شهناز کمیلی‌زاده | نشر سنگ

ماجرا از این‌جا آغاز می‌شود که «سوزانا کاهالان» بیست‌وچهار ساله، تک و تنها روی تخت بیمارستان چشم باز می‌کند، در حالی که به تخت بسته شده است، نمی‌تواند حرکت کند، نمی‌تواند چیزی بگوید و حتی نمی‌داند چه‌طور به این‌جا آمده است. سوزانا کمی پیش از آن، زندگی مستقلی را آغاز کرده و در روزنامهٔ معروف نیویورک پست مشغول به کار شده بود. زندگی‌اش روال خوب و در حال پیشرفتی داشت و به نظر می‌رسید آیندهٔ خوبی خواهد داشت. اما حالا به فردی خشن و در آستانهٔ دیوانگی کامل تبدیل شده بود… سوزانا این شرایط وحشتناک و مبهم را با کمک بی‌دریغ والدینش نهایتاً پشت سر گذاشت و سپس ماجراهای این دورهٔ تلخ را ابتدا در مقاله‌ای به نام «یک ماه جنون» و بعد در همین کتاب، شرح داد.

کتاب نخستین مرد

پدید‌آورنده: آلبر کامو | مترجم: پرویز شهدی | ناشران: به سخن و مجید

این کتاب، رمان یا نمایشنامه نیست، زندگینامه‌ی کامو از زمان به‌دنیا آمدن تا سال‌های آخر دبیرستان است که از زبان شخص دیگری با نام مستعار ژاک روایت شده است. کامو در سال ۱۹۱۳ به‌ دنیا آمد و پدرش در سال ۱۹۱۴ در ماه‌های نخست جنگ جهانی اول کشته شد، بنابراین به‌قول خودش هیچ شناختی از پدرش نداشت و بخشی از کتاب به جست‌وجوی او و شناختنش اختصاص دارد. کامو به‌هیچ‌وجه درصدد برنیامده از زندگی پرماجرایش در الجزیره، در فرانسه، روزنامه‌نگاری، مبارزه‌هایش در نهضت مقاومت هنگام اشغال فرانسه و بسیاری فعالیت‌های دیگرش سخنی به‌میان بیاورد. اهمیت این کتاب در این است که کامو را، هرچند زندگی‌اش را تا نوجوانی و اشاره‌ای کوتاه به چهل‌سالگی شرح داده، ولی او را آن‌گونه که بوده و می‌اندیشیده و در نوشته‌هایش فقط سایۀ کم‌رنگی از آن بازتاب یافته است، می‌یابیم.

کتاب قهرمانان تاریخ

پدید‌آورنده: ویل دورانت | مترجم: زرین فنائیان | کتاب پارسه

ویل دورانت چهار سال پیش از مرگش کتابی را شروع کرد که آخرین کتاب وی نام گرفت. این پروژه از دل آرزویی برآمد که او با همسر و دخترش در میان گذاشت: اینکه خلاصه‌ای از تحسین شده‌ترین کتابش (تاریخ تمدن) ارائه دهد. دورانت بهترین راه برای فهم مشکلات امروز را مطالعه گذشته میدانست، جایی که می‌توان حقیقتا طبیعت وجود انسان را دریافت. این دیدگاه، همان چیزی است که از صفحات «قهرمانان تاریخ» ساطع میشود. در این کتاب به نظر میرسد یک ویل دورانت جدید و شاداب، بدون هیچ واهمه‌ای، با ما از مسائل مانند جنسیت، سیاسیت و دین صحبت می‌کند.

کتاب کمی قبل از خوشبختی

پدید‌آورنده: انیس لودیگ | مترجم: منصوره رحیم‌زاده | انتشارات مروارید

رمان کمی قبل از خوشبختی، رمانی بسیار خواندنی درباره‌ی مسائل معمولی و پیش‌پا‌افتاده‌ای است که همه‌ی ما[حتی اگر به این موضوع اقرار نکنیم]به آن ها علاقه‌مند هستیم. این رمان به عزیزترین و باارزش ترین دارایی‌های انسان می‌پردازد: مهربانی، دوستی، عشق و فرزندان. کتاب، داستان مادری تنها و مجرد به نام ژولی را روایت می‌کند که به همراه پسرش، لولو، زندگی می‌کند و صندوق‌دار یک سوپرمارکت است. در زندگی پراسترس ژولی، پسرش تنها نقطه‌ی امید اوست و به نوری می‌ماند که تمام تاریکی‌های ناشی از فشار کار و زندگی را از بین می‌برد. اما روزی، یکی از مشتری‌ها[مردی پولدار و به تازگی مجرد شده]شیفته‌ی ژولی می‌شود و ماجرای این رابطه‌ی پرفراز و نشیب، داستان رمان را جلو می‌برد. رمان کمی قبل از خوشبختی، سرودی امیدبخش است درباره‌ی این که انسان همیشه مسیری برای ادامه دادن خواهد یافت؛ درباره‌ی این که زندگی از مرگ قوی تر است و خوشبختی، هنوز در جایی منتظر ماست.

خرید اینترنتی کتاب از سایت کاواک

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هجده =

بستن