تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر تیرماه سال ۹۹

تازه‌های نشر

📗کتاب #استالین_مخوف

#مارتین_ایمیس #نشر_نی

هیچ کس در جهان تاکنون به موفقیتی چنین عجیب و غریب نائل نشده است که میلیون‌ها هموطن خود را از بین ببرد و در عوض چاپلوسی کورکورانه تمامی کشور را بشنود. استالین مخوف درباره کمونیسم شوروی و خیال واهی آرمانشهری است درباره لاس زدن روشنفکران غربی، و بعضی جاهای دیگر با توهمی است که تجسد راستین آن دست کم بیست میلیون شهروند اتحاد شوروی و به احتمالی صد میلیون تن را در سراسر جهان به کشتن داد.

📘کتاب #صنعت_و_امپراتوری

#اریک_هابسبام #نشر_ماهی

انقلاب صنعتی سرآغاز بنیادی‌ترین دگرگونی در زندگی آدمی در طول تاریخ مستند مکتوب است. این انقلاب زمانی کوتاه با تاریخ بریتانیای کبیر انطباق یافت. و بدین‌گونه تمامی اقتصاد جهان بر گرد این کشور بنا شد و این امر بریتانیا را صاحب چنان نفوذ و قدرت و جهانی کرد که هیچ کشوری تا به این اندازه بدان دست نیافته است. در آن لحظه از تاریخ جهان، بریتانیا تنها صادرکننده تنها واردکننده‌ی عمده تنها عامل حمل و نقل تنها سرمایه‌گذار در خارج تنها امپریالیست و تنها کشور با سیاستی به راستی جهانی بود. هابسبام در این کتاب ظهور بریتانیا در مقام نخستین قدرت صنعتی، سقوط آن از جایگاه موقت پیشگامی، رابطه‌ی کم و بیش ویژه‌ی آن با دیگر بخش‌های جهان و برخی اثرات این همه را بر کل جامعه و طبقات گوناگون آن کشور مورد بررسی قرار داده است.

📙کتاب #قرن_دیوانه_من

#ایوان_کلیما #نشر_ثالث

هنر آن­ هنگام آغاز نمی‌شود که موفق می‌شوید بی‌شکلی را به شکل بدل کنید؛ هنر هنگامی آغاز می‌شود که قادر باشید درباره‌ی کیفیت و قابلیت آنچه پدید آورده‌اید به قضاوت بنشینید و فقط به خاطر این­که یکی از بی­شمار بادبادک­‌های کاغذی را درست کرده‌اید، دستخوش شوروشعف نشوید.

📎 مشاهده‌ی کتاب‌ها در وب‌سایت کتابفروشی آنلاین کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن