تازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهانفلسفه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر با کاواک

تیر 98

کتاب نشانه‌ای برای رهایی

پدید‌آورنده : والتر بنیامین | مترجم : بابک احمدی | نشر مرکز

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29179

نشانه‌ای برای رهایی مجموعه‌ای از شش مقاله نوشته‌ی والتر بنیامین، فیلسوف آلمانی و از اعضای مکتب فرانکفورت است. زبان اصلی این مقاله‌ها آلمانی بوده است و این کتاب از ترجمه‌ی انگلیسی مقاله‌‌ها برگردانده شده و با نسخه‌ی اصلی آلمانی مقابله شده است. والتر بنیامین در این مقاله‌ها آثار پروست، داستایفسکی، کافکا و لسکوف را بررسی کرده و به موضوعات سوررئالیسم و بازتولید ماشینی اثر هنری پرداخته است.

کتاب بوی خوش یاس‌های امین‌الدوله و داستان‌های دیگر

پدید‌آورنده : جمال میرصادقی | انتشارات فرهنگسرای میردشتی

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29178

دختری که سال‌ها از سن ازدواجش گذشته و به علت روی نازیبا و اخلاق تند در خانه پدر ماندگار شده است در روز عقد خواهرش از روی دلتنگی، کنار حوض نشسته و با مادربزرگ تازه‌ درگذشته خود نجوا می‌کند. او که در برابر دیگران همیشه تظاهر به دینداری می‌کرده و به خواسته خود به دنیا پشت‌پا زده است، اکنون فارغ از همه‌چیز به واقعیت اعتراف کرده و به مادربزرگ می‌گوید که چقدر آرزوی ازدواج را در سر می‌پرورانده است. او آن‌قدر در واگویه‌های خویش غرق می‌شود که غافل از پیرامون خویش ناگاه در حوض افتاده و می‌میرد و در لحظه مرگ، مادربزرگ را ملاقات می‌کند. مجموعه حاضر، علاوه بر داستان «بوی خوش یاس‌های امین‌الدوله» دربردارنده ۶ داستان کوتاه دیگر است. از آن جمله می‌توان به پری‌خانم؛ گل‌های شمعدانی؛ داستان احمد؛ و داداش خسرو اشاره کرد.

کتاب ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب

پدید‌آورنده: الیف شافاک | مترجم: علی سلامی | انتشارات مهراندیش

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/29176

در این رمان شافاک از ساختاریی متفاوت استفاده می‌کند. لی‌لا، قهرمان داستان، که در مسیر زندگی و در خلال اتفاقاتی به روسپی‌گری در استانبول کشیده شده، مرده است، ولی ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه به حیاتش ادامه می‌دهد و همه زندگی‌اش، با تمام فراز و نشیب‌هایش، در همین دقایق به خاطرش می‌آید. الیف شافاک در این کتاب، ضمن پرداخت داستانی پرکشش، با نگاهی تیزبین و پرسش‌گر به دفاع از زن و حقوق زنان می‌پردازد و در خلال وقایعی که می‌تواند در هر جامعه‌ای تکرار شود، در واقع با هر نوع رویکرد جنسیتی تحقیرآمیز، ابزاری و عقب‌افتاده در قبال زنان مقابله می‌کند. سوال تامل‌برانگیزی که می‌تواند در این رمان پیش روی خوانندگان قرار گیرد، سوال تکان‌دهنده‌ای است: چه خواهد شد اگر ذهن انسان، در ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه طلایی، و در واپسین دقایق حیات، همه زندگی خود را به نگاهی بینا بازنگری کند؟

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =

بستن