تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطراتهنر
موضوعات داغ

تازه‌های نشر – اردیبهشت ۹۸

معرفی تازه‌ های نشر

کتاب مادر

پدید‌آورنده: ماکسیم گورکی | مترجم: محمد قاضی | انتشارات جامی

کتاب مادر اثر ماکسیم گورکی٬ یکى از بهترین نمونه‌هاى ادبیات کارگرى و راه و رسم مبارزه است که دیگر به اثرى کلاسیک بدل شده است. این کتاب در مورد روایت عشق یک مادر به فرزندش است و بازگو کننده تلاش مادری برای رسیدن به خوشبختی برای خود٬ فرزند و مردمش است. نیلوونا (مادر)،‌ زنی است که خواندن و نوشتن نمی‌داند، از شوهرش کتک می‌خورد، هم همسر یک کارگر است و هم مادر یک کارگر دیگر، که خود آنها قربانیان هیولای آهنین (کارخانه) هستند. میخوارگی‌های تمام‌نشدنی‌ پس از آنکه منجر به کتک زدن زن‌ها و بچه‌ها می‌شود، تنها دلخوشی و تفریح چنین انسان‌هایی است که زندگی نابسامان و ابلهانه‌ای را به دنبال خود می‌کشند و سرانجام نیز به مرگی زودرس می‌میرند. ولاسف، شوهر نیلوونا نیز از همین دسته است. شخصی که تلاشی برای گریز از این سرنوشت نمی‌کند.

کتاب ایدئولوژی زیبایی‌شناسی

پدید‌آورنده: تری ایگلتون | مترجم: مجید اخگر | انتشارات بیدگل

«ایدئولوژی زیبایی‌شناسی»، از جمله‌ی کتاب‌های مهمی است که در طول دهه‌های اخیر و در پی احیاء توجه به زیبایی‌شناسی، به عنوان یک سنت فکری متمایز و خاستگاه مغفول‌مانده‌ی بسیاری از مباحثات فلسفه‌ی نیمه‌ی سده‌ی بیستم به بعد، نوشته‌ شده است. ‌ از جمله‌ی ویژگی‌های این کتاب، نشان‌دادن خاستگاه بسیاری از مقولات و مفاهیم فاسفه‌ی عمدتاً فرانسویِ دهه‌های اخیر در انقلابِ فکریِ رمانتیسم و ایده‌آلیسم آلمانی است که زیبایی‌شناسی نیز تا حدود زیادی نتیجه‌ی همان بوده است.

کتاب چون بوی تلخ خوش کندر (زندگی‌نامه فرهاد مهراد)

پدید‌آورنده: وحید کهندل | نشر ماهی

در این کتاب قرار نیست سبک موسیقی و هنر فرهاد معرفی شود. کاری نداریم که سبک او چه بود، چه خواند و چگونه خواند. این‌جا فرهاد در مقام یک انسان معرفی می‌شود. اگر با او به شکلی آشنا شده‌اید، کارهایش را شنیده‌اید یا یک‌بار از کنار شما رد شده و به شما لبخند زده است، یا حتی اگر از نوع لباس‌پوشیدنش خوشتان آمده و یا طرح جلد کاست «خواب در بیداری» را دیده‌اید و به طراحش علاقه‌مند شده‌اید، و حالا می‌خواهید بدانید منش او چه بوده، چگونه زندگی می‌کرده، چه چیزهایی او را آزرده یا خوشحال می‌کرده، اگر این‌ها برایتان جالب است، شاید این کتاب به شما کمک کند. البته انتظار نداشته باشید او را خوب بشناسید. چه بسا سردرگم‌تر از قبل شوید، زیرا فرهاد قصه‌ای بی‌انتهاست.

خرید کتاب از کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن