ادبیات ایرانتازه‌های نشرداستان جهاننمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر آذر ۹۸

تازه‌های نشر

کتاب سه بیلبورد (خارج از ابینگ، میزوری)

مارتین مکدونا | مترجم: سینا شاه‌بابا  | انتشارات چترنگ

زنی بنام میلدرد هیز بعد از تجاوز و مرگ دلخراش دخترش سعی می‌کند از راه قانونی پرونده او را دنبال کند اما راه به جایی نمی‌برد و با کم‌کاری پلیس مواجه می‌شود. میلدرد سه بیلبورد اجاره می‌کند و بر روی هر کدام از آن‌ها جملات مختلفی می‌نویسد و همین باعث می‌شود تا توجه رسانه‌ها و پلیس به بیلبوردها جلب شود. رئیس پلیس سعی می‌کند میلدرد را قانع کند که بیلبوردها را بردارد اما او مخالفت می‌کند و این باعث بروز اتفاقات مختلفی برای او و خانواده اش می‌شود…

کتاب دومین بهار (داستان‌های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی)

آلیستر مک لاود | مترجم: پژمان طهرانیان | نشر بیدگل

آلیستر مک لاود در سال ۱۹۳۶، در بتلفورد شمالی، واقع در ایالت ساسکچوان کانادا به دنیا آمد و در جزیره‌ی کیپ برتونِ ایالت نووااسکوشا (جایی که بیشتر داستان‌هایش در آن می‌گذرد) بزرگ شد. این ایالت ایالتی است که نیاکان اسکاتلندی‌اش، قرن‌ها پیش ساکن آنجا شده‌اند، نیاکانی که بر بسیاری از آثار این نویسنده تأثیر گذاشته‌اند. مک لاود برای تأمین هزینه‌ی تحصیلاتش، هیزم‌شکنی و معدن‌کاری و ماهیگیری کرده است و در داستان‌های کوتاهش به این مشاغل پرداخته است. داستان‌های کوتاه او تکان‌دهنده، با غنای عاطفی و زبانی و به گفته‌ی مایکل اُنداتیه، هم بومی و هم جهانی است.

کتاب شاملو به روایت خرمشاهی

عارف خرمشاهی | انتشارات ناهید

کتاب شاملو به روایت خرمشاهی نوشته‌ی عارف خرمشاهی می‌باشد این کتاب توسط انتشارات ناهید چاپ و در ۱۹۶ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش ادبیات ایران قرار داد.

خرید کتاب از کتاب فروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن