تازه‌های نشرداستان جهانفلسفه
موضوعات داغ

تازه‌های نشر آذرماه ۹۸

تازه‌های نشر

کتاب گریزها

اولگا توکارچوک | مترجم: فریبا ارجمند | نشر همان

این کتاب شامل داستان‌هایی است که گاه احساس می‌شود از منابع باستانی الهام گرفته شده‌ و گاه ساختگی هستند. راوی یک نویسنده بی‌نام لهستانی است که میل سیری‌ناپذیری به سفر دارد و در تکه‌های مختلف رمان، در شهرهایی بی‌نام، با افرادی گفتگو می‌کند. هر یک از این افراد که به نوعی درگیر مهاجرت و جابه‌جایی هستند، در پنج صفحه، گاهی کمتر و گاهی بیشتر، حرف می‌زنند و زمانی که آن‌ها تجربه سنگین زندگی خود را به میان می‌آورند، دیگر دوامی ندارند و داستان‌هایی دیگر به میان می‌آید.

توکارچوک به دنبال واقعیت بخشیدن به راوی‌، که در واقع تصویری از خودش در رمان است، می‌باشد؛ به گونه‌ای که در ابتدای رمان، از طریق نتایج آزمایش خون، اطلاعاتی از وضعیت جسمانی او به خوانندگانش می‌دهد. این تلاش جالب توکارچوک حاکی از علاقه او به مسئله تن و بیولوژی است. او در مصاحبه‌ای عدم شناخت مسایل آناتومیک را «فقدان دانش» خوانده است.

کتاب رساله در باب خشم

لوکیوس آنایوس | مترجم: پریسا حکیم جوادی | نشر نقش‌ونگار

مجموعه «روزگار نخست» تلاشی است در جهت آشنا ساختن خوانندگان فارسی زبان با میراث فیلسوفان غیرمعاصر، به ویژه در غالب نوشته‌ها و رساله‌های کوتاه. این مجموعه کوششی است برای درهم شکستن سد نا هم زمانی، گاه از طریق دل کردن خواننده با مضمون یک نوشتار، گاه از طریق برانگیختن مخالفت سنجیده در او.

کتاب بخوان، دفن ناشده، آواز بخوان

جزمین وارد | مترجم: سهیل ‌سمی | انتشارات چترنگ

جزمین وارد، نویسنده‌ی آمریکایی در کتاب «بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان» زندگی پسر نوجوانی به نام جوجو را در ناحیه‌ی روستایی ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا را به تصویر می‌کشد و تصویری دقیق از ناملایمات و نیز امیدهای پسر نوجوان ارائه می‌دهد. جوجوی سیزده‌ساله به دنبال آن ‌است که معنای مرد بودن را به خوبی درک کند و سعی می‌کند رفتار اطرافیانش را زیر نظر بگیرد، اما در این شناخت با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود…

خرید آنلاین کتاب از کاواک

۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن