تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان جهان
موضوعات داغ

تازه‌های نشر آبان ۹۸

تازه های نشر

کتاب اتاق تاریک

تنسی ویلیامز | مترجم: ملیحه بهارلو | نشر چشمه

تنسی ویلیامز یکی از بزرگترین نمایش‌نامه‌نویسان قرن بیستم است بعید است کسی نام برخی آثارش از جمله باغ‌وحش شیشه‌ای،تراموایی به نام حوس یا گربه روی شیروانی داغ به گوشش نخورده باشد. از بسیاری‌شان هم اقتباس‌های سینمایی مشهوری نیز ساخته شده است.ویلیامز علاوه بر تبحری که در نمایش‌نامه‌نویسی، داستان‌های کوتاه بسیار درخشانی نیز نوشت که اکنون برای اولین بار، ده نمونه از آن‌ها در این کتاب به مخاطب فارس‌زبانان ارائه می‌شود.

کتاب رویاهای انقلابی

ریچارد استایتز | مترجم: افشین خاکباز | نشر نو

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: ریچارد استایتز با بررسی تاریخ اجتماعی و فکری و فرهنگی روسیه در سال‌های پیش و پس از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷، بر این باور است که انقلاب روسیه فقط پیرامون آرمانشهرهای مارکسیستی شکل نگرفته، بلکه برخاسته از برخورد و تلاقی سنت‌های آرمانشهرباورانه تاریخ روسیه است که رویاها و کابوس‌های دهقانان و کارگران و روشنفکران و دولت و نظامیان و دیگر گروه‌ها را در بر می‌گیرد.

کتاب بچه‌های صحرا

واریس دیری | مترجم: محمدعلی مهمان نوازان | انتشارات مروارید

این کتاب به گفته مؤلف آن پرده از واقعیتی پنهانی درباره مثله‌سازی جنسی زنان برداشته و جزئیاتی از تحقیق و تفحص‌های انجام شده پیرامون آن را روایت می‌کند. این کتاب و نویسنده آن شرح داده‌اند که این اتفاق نه فقط در آفریقای خشن و یا آسیای سنت‌گرا که در قلب به اصطلاح متمدن امروز جهان یعنی اروپا نیز انجام می‌پذیرد. دیری در کتاب خود شرحی از سفرش به نقاط مختلف اروپا را بیان می‌کند و با کارشناسان و متخصصان زیادی در این زمینه صحبت می‌کند و حتی به مرور قوانین و مقررات مختلفی نیز می‌پردازد و در نهایت به این نتیجه می‌رسد که در قلب اروپای مدرن نیز این دست اتفاقات برای زنان در دست انجام است.

فروشگاه کتاب کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهارده =

بستن