تازه‌های نشرداستان جهانروان‌شناسی
موضوعات داغ

تازه‌های نشر آبان ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب فرمول (قوانین جهانی موفقیت)

 آلبرت لزلو بارابسی | مترجم: حامد رحمانیان | ناشر: نشر نوین

کتاب فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت اثر آلبرت لزلو بارابسی است و دیدگاه کاملا متفاوتی به موضوع موفقیت دارد. او تلاش کرده است تا فرمولی برای موفقیت به دست آورد، آن هم با روش‌های علمی و آماری، دقیقا شبیه سایر تحقیقات علمی و اقتصادی و … او حرف‌هایی فراتر از کتاب‌های رایج خودیاری و موفقیت برای گفتن دارد. حرف‌هایی که نه تنها نشنیده‌ایم، بلکه اغلب بر خلاف خرد رایجی است که می‌شناسیم. ‌

کتاب همسر مسافر زمان

 آدری نیفنگر | مترجم: مرجان محمدی | ناشر: کتابسرای تندیس

رمان همسر مسافر زمان، یک داستان عاشقانه‌ی سرگرم‌کننده و اغلب گزنده با پیچ و خمی جذاب است: اگر یکی از طرفین قادر به حرکت در زمان باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این رمان بسیار بدیع و خلاقانه، به سوالاتی درباره‌ی زندگی، عشق و تأثیر زمان بر روابط می پردازد. کلر، دختری زیبا و باهوش است که در رشته‌ی هنر تحصیل می‌کند و هنری، کتابداری ماجراجوست. این دو، یکدیگر را از زمانی که کلر، ۶ ساله و هنری، ۳۶ ساله بود، می‌شناسند و در زمان بیست و سه سالگی کلر و سی و یک سالگی هنری، با هم ازدواج می‌کنند.

غیرممکن به نظر می‌رسد اما حقیقت دارد، چراکه هنری یکی از اولین کسانی است که دچار اختلال تغییر مکان و زمان شده است؛ به طوری که ساعت ژنتیکی بدنش به صورت تصادفی تنظیم مجدد شده و او ناگهان خود را در مکان و زمانی دیگر در گذشته و آینده می‌یابد. ناپدید شدن‌های او خود به خود و غیرقابل‌پیش‌بینی است و مشکلات عجیبی بر سر راه داستان عاشقانه‌ی نامتداول کلر و هنری ایجاد می کند. این موضوع که تلاش آن ها برای داشتن یک زندگی مشترک عادی را چیزی غیرقابل پیشگیری و غیرقابل کنترل تهدید می کند، داستان این دو نفر را بسیار تکان‌دهنده و فراموش نشدنی ساخته است.

کتاب و کسی نماند جز ما

 کالین هوور | مترجم: ساناز کریمی | ناشر: میلکان

لیلی، هیچ‌وقت زندگی ساده‌ای نداشته، اما این موضوع هرگز او را از تلاش برای رسیدن به زندگی مطلوبش، بازنداشته است. او مسیری طولانی را از محله‌ی کودکی‌اش در مین طی کرده و پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، به بوستون نقل‌مکان کرده و کار و تجارت خودش را راه انداخته است. پس از ملاقات با یک جراح مغز و اعصاب جذاب به نام رایل کینکید، همه چیز در زندگی لیلی، رویایی و فوق العاده جلوه می‌کند. رایل، قاطع، یک دنده، گاهی اوقات خودرأی و همچنین، حساس و نابغه است و با لیلی بسیار خوب رفتار می‌کند.

لیلی، نمی‌تواند فکر رایل را از سرش بیرون کند، درحالی که رایل از روابط عاطفی بیزار است. با این که رایل، قانون نداشتن رابطه‌ی عاطفی را به خاطر لیلی کنار می‌گذارد، اما لیلی نمی‌تواند در مورد علت اصلی وجود این بیزاری و نفرت از روابط عاشقانه در ذهن رایل، کنجکاوی نکند. کتاب و کسی نماند جز ما، با ترکیب یک داستان عاشقانه‌ی جذاب و کاراکترهای بسیار ملموس و قابل همذات پنداری، رمانی گیراست که برای مدت ها در ذهن مخاطبین باقی خواهد ماند.

خرید آنلاین کتاب از کتابفروشی کاواک

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن