داستان جهانداستان نوجوانمطالب خواندنی
موضوعات داغ

بهترین رمان‌های ترسناک خارجی

مناسب نوجوانان

هنوز افراد زیادی هستند که عاشق مطالعه و کتاب‌ها هستند. همان‌طور که می‌دانید کتاب‌ها، ژانرهای متفاوتی دارند و ژانر ترسناک یکی از پرطرفدار‌ترین‌هاست! اگه دوست دارید با بهترین رمان‌های ترسناک خارجی در طول تاریخ و از نظر مردم آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

کتاب دراکولا

جاناتان هارکر به نمایندگی از شرکت وکلای اقتصادی، به منظور نهایی کردن قراردادی با نجیب زاده‌ای از ترنسیلوانیا به نام دراکولا به کوه‌های کارپات سفر می‌کند. اما او هیچ نمی‌داند که با سفر به این منطقه، تمام چیزهای با ارزش زندگی‌اش در خطری مرگبار قرار خواهد گرفت؛ چرا که دراکولا، نامیرا و خون آشامی صدساله است که روزها می‌خوابد و شب‌ها به منظور خوردن خون قربانیان بی‌دفاع خود به کمین می‌نشیند. دراکولا به محض ورود به خاک انگلیس، توجه خود را معطوف اطرافیان جاناتان، به خصوص همسر عزیزش مینا، می‌کند.

جاناتان و دوستانش برای نقش بر آب کردن نقشه‌های شیطانی دراکولا، باید عجیب‌ترین و مضحک‌ترین خرافه‌ها درباره‌ی خون آشامان را به‌عنوان حقیقت بپذیرند و پا به ماجراجویی خطرناکی بگذارند که حتی در بدترین کابوس‌هایشان نیز آن را ندیده بودند. کتاب ارزشمند و به یاد ماندنی دراکولا، نوشته‌ی برام استوکر ، در سال ۱۸۹۷ برای اولین بار به انتشار رسید و قوانین و استانداردهای تمامی داستان‌های مربوط به خون آشامان را از نو نوشت.

کتاب دراکولا
کتاب دراکولا

کتاب میزبان

ملانی استرایدر نمی‌خواهد که از بین برود. زمین به‌وسیله‌ی موجوداتی به تسخیر درآمده که ذهن انسان‌ها، و یا میزبانان، را تحت کنترل می‌گیرند در حالی که هیچ آسیبی به بدن آن‌ها وارد نمی‌کنند. آواره، نام روحی است که ذهن و بدن ملانی را در اختیار گرفته است. ملانی در این مدت، افکار آواره را از تصاویر مردی به نام جرد پر کرده است و حالا این روح به شدت علاقه‌مند شده است که با جرد ملاقاتی داشته باشد.

آواره و ملانی، علیرغم مشکلاتی که با هم دارند، تصمیم می‌گیرند تا با کمک یکدیگر به جست و جوی مردی بپردازند که هر دو عاشقش هستند. رمان میزبان، رمان فراموش‌نشدنی و هیجان‌انگیزی است که به یقین، مخاطبین بی‌شماری را به جمع طرفداران استفنی مه یر، یکی از بهترین نویسندگان حال حاضر دنیا، اضافه خواهد کرد.

کتاب میزبان
کتاب میزبان

کتاب گرگ و میش

یکی از بهترین رمان‌های ترسناک خارجی گرگ و میش رمانی خون‌آشامی است که توسط استفنی مه‌یر نوشته شده است. این کتاب به‌صورت رسمی با جلد سخت در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و نام اولین کتاب از مجموعه گرگ و میش است. داستان از آنجایی شروع می‌شود که بلا اسوان از خانه مادرش که به یک شهر دیگر به نام فورکس مهاجرت می‌کند تا پیش پدرش زندگی کند زیرا مادرش با شخص دیگری ازدواج کرده‌ است.

در مدرسه با خانواده کالن‌ها آشنا می‌شود و در موقعیتی ادوارد زندگی وی را نجات می‌دهد به‌طوری‌که به‌سرعت می‌دود یک ماشین را به عقب هل می‌دهد (کاری که از یک انسان معمولی برنمی‌آید) وی به این موضوع مشکوک شده و پس از بررسی فراوان متوجه می‌شود که این خانواده خون‌آشام هستند و با توجه به اینکه وی خون‌آشام است عاشق وی می‌شود. اما خون‌آشام دیگری به نام جیمز (که همراه ویکتوریا و لورنت) سفر می‌کند قصد جان بلا را می‌کند و در نهایت با مداخله خانواده کالن‌ها جیمز کشته می‌شود.

کتاب گرگ و میش
کتاب گرگ و میش

کتاب مدرسۀ جن زده

تامی که پدرش تازه با خانمی ازدواج کرده وارد مدرسه‌ای جدید با حال و هوایی عجیب می‌شود. او که در این مدرسه تنهاست و دوستی ندارد گم می‌شود و از پشت کلاس‌ها صدای فریاد بچه‌ها را می شنود و…

کتاب مدرسۀ جن زده
کتاب مدرسۀ جن زده

کتاب کورالاین

کورالاین همیشه در این فکر بوده که چه چیزی پشت در قفل شده‌ی اتاق مهمان‌ها قرار دارد. وقتی که او سرانجام در اتاق را باز می‌کند، معلوم می‌شود که فقط یک دیوار آجری آن‌جا بوده اما زمانی که برای بار دوم پا به این اتاق می‌گذارد، گذرگاهی به شکلی اسرارآمیز پدیدار می‌شود. کورالاین با تعجب بسیار، اتاقی را می‌بیند که دقیقا مشابه اتاق اوست اما به شکل عجیبی متفاوت است؛ و زمانی که «آن یکی» پدر و مادر خود را در این دنیای موازی پیدا می‌کند، آن‌ها، علی رغم چشم‌های دکمه‌ای و مشکی ترسناکشان، در نظرش بسیار جالب‌تر از پدر و مادر واقعی‌اش جلوه می‌کنند.

زمانی که آن‌ها با صراحت به کورالاین می‌گویند که قصد دارند او را تا همیشه نزد خود نگه دارند، او وارد بازی کابوس‌واری برای نجات پدر و مادر واقعی خود و سه بچه‌ی گیرافتاده در آینه می‌شود. کورالاین فقط با داشتن سنگی سوراخ شده و گربه‌ای گوشه‌گیر، وارد کارزاری نفسگیر برای فرار از این موجودات مخوف می‌شود. نیل گیمن، رمانی شگفت‎انگیز و میخکوب‌کننده به مخاطبان خود ارائه کرده و کتاب دوستان پس از آشنایی با دنیای عجیب‌ و‌ غریب، همانند خود کورالاین، علاقه‌ای به ترک کردن آن نخواهند داشت.

کتاب کورالاین
کتاب کورالاین

جهت خرید کتاب به وب سایت کاواک مراجعه نمایید.

۵+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن