#هم‌دلی
موضوعات داغ

بنیاد خیریه طباطبایی برای کودکان

به کودکان کمک کنیم

معرفی بنیاد خیریه طباطبایی برای کودکان

کودکان آینده‌سازان جامعه بشریت هستند. اگر بخواهیم آینده‌ای روشن در پیش رو داشته باشیم لازم است چتر حمایت خود را بر آنان بگسترانیم. اقداماتی که در راستای حمایت از کودکانمان انجام می‌دهیم، باید مسائل و مشکلات آنان را حل کرده و وضعیت رفاهی آنان را بهبود بخشد و همچنین فرصت‌های مناسبی برای پیشرفت در اختیار آنان قرار دهد. ذهن آنان را به سوی خلاقیت سوق داده و استعدادهای آنان را شکوفا کند.

از همین رو «بنیاد خیریه طباطبایی برای کودکان» به منظور تامین نیازهای آموزشی، بهداشتی و درمانی کودکان، به خصوص کودکان نیازمند تاسیس شده است. هدف این بنیاد کمک به رشد و پویایی کودکان و ارتقاء سطح زندگی آن‏ها از جمله پرورش جسمی و روحی آنان با مهیا کردن امکانات لازم از طریق تاسیس مراکز بهداشتی، آموزشی و فرهنگی و نیز تامین هزینه‌های ضروری برای رفع نیاز‌های کودکان نیازمند است.

بنیاد خیریه طباطبایی برای کودکان با حمایت معنوی و مادی سادات طباطبایی در آذرماه هزار و سیصد و هشتاد و دو به عنوان یک نهاد نیکوکاری غیردولتی و غیرانتفاعی و با هدف تامین کمک در زمینه بهداشت درمان و آموزش کودکان نیازمند ایجاد گردید. از ابتدا قرار بود این نهاد، فعالیت خیریه خاندان طباطبایی را به خصوص در شهرهای تهران، مشهد، یزد، نجف و… متمرکز سازد و نظام بخشد. هماهنگی‌های سازماندهی و ثبت رسمی این نهاد تا سال ۱۳۸۴ به طول انجامید و در این سال بود که بنیاد خیریه طباطبایی برای کودکان بطور رسمی تاسیس شد.

فعالیت این بنیاد در آغاز بر ارایه خدمات درمانی مستقیم به مددجویان نیازمند متمرکز شد. پس از چندی و با گسترش فعالیت بنیاد و تاسیس یک شعبه در شهرستان کاشمر و همچنین ایجاد دو نمایندگی جلب همیاری‌های مردمی در استرالیا و ایالات متحده آمریکا فعالیت های بنیاد گسترش یافت. حوزه دیگر فعالیت بنیاد حوزه آموزش و فرهنگ بود. انتشار پوسترها، بروشورها و سایر اقلام آموزشی از نخستین فعالیت‌های فرهنگی بنیاد بود. تاسیس سالی یک کتابخانه روستایی براساس طرح دانش، اهدا کتاب به کودکان نیازمند، تجهیز کتابخانه‌های مدارس مناطق محروم کشور، تولید و انتشار بازی‌های رایانه‌ای آموزشی و ایجاد پایگاه خبری «خیریه خبر» از دیگر فعالیت‌های این بنیاد در کنار خدمات مستقیم درمانی و تامین نیازهای آموزشی کودکان مددجو است و بطور کلی بخش عمده فعالیت بنیاد بر خدمات زیربنایی مانند تاسیس و تجهیز مراکز بهداشتی، آموزشی و فرهنگی به شرح زیر متمرکز شده است.

  •  احداث مراکز پزشکی و کلینیک‌های تخصصی و بیمارستان برای کودکان
  •  تأمین هزینه درمان بیماری‌های صعب العلاج برای کودکان نیازمند
  •  تامین امکان استفاده از روشهای جدید درمان برای بیمارستان‌های کودکان
  •  تامین تجهیزات و داروهای مدرن برای بیمارستانهای کودکان
  •  انتشار مواد آموزشی در جهت ارتقاء سطح فرهنگ و بهداشت جامعه
  • ساختن مدارس و کتابخانه‌های جدید برای مناطق روستایی و محروم
  •  ایجاد و تجهیز مراکز فرهنگی برای مناطق روستایی و محروم
  •  تأمین کتاب و لوازم‌التحریر برای کودکان خانواده‌های نیازمند
  •  گسترش فرهنگ عمومی در نزد کودکان با تمرکز بر حفاظت از منابع معنوی و زیستی
  •  همکاری و تبادل تجارب با سازمان های ذیربط در حوزه اهداف بنیاد کودکان خانواده‌های نیازمند

ارتباط با بنیاد خیریه طباطبایی :

وب‌سایت : http://www.tcffc.org/

آدرس دفتر مرکزی : تهران. خیابان سپهبدقرنی کوچه حقیقت طلب پلاک ۳ واحد ۷

شماره تماس : ۹۸۲۱۸۸۸۵۲۹۳۴+

۱+
منبع
بنياد خيريه طباطبايی برای کودکان
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن