پاورقی
موضوعات داغ

برندگان جایزه ادبی گنکور بخش هشتم

آثار برندگان جایزه ادبی گنکور ‌ ‌

پدید‌آورنده: لوران بینه

مترجم: سیامند زندی

ناشر: قطره

راینهارد هاینریش، خطرناک‌ترین و مرگ‌آورترین مرد در کابینه‌ی قدرت هیتلر، شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسید؛ تا این که دو مأمور تبعید شده‌ی اسلوواک و چک، او را از میان برداشتند و مسیر تاریخ را عوض کردند. در این اثر درخشان از لوران بینه، مخاطب با دو مأمور با نام‌های ژوزف گابسیک و جان کوبیش همراه می‌شود و داستان فرار پرحادثه‌ی آن‌ها از چک-اسلواکی تحت اشغال نازی‌ها، حمله‌ی مرگبارشان به هایدریش و اتفاقات خونین زیرزمین کلیسایی در شهر پراگ را پی می‌گیرد. هاینریش مغز هیملر است، با ترکیبی از خاطرات، اتفاقات واقعی و تخیل بی‌نظیر لوران بینه، اثری بسیار نفس‌گیر و تفکربرانگیز است. رمان هایدریش مغز هیملر است، رمانی با ضرب آهنگ سریع و طوفانی درباره‌ی جنگ جهانی دوم و همچنین، تفکری عمیق درباره‌ی بدهی‌های ما به تاریخ است.

پدید‌آورنده: اریک امانوئل اشمیت

مترجم: شراره شاکری

ناشر: افراز

اکسل که دو متری آنها بود و به همه چیز گوش می‎داد به سختی نفس می‌کشید. برای این که بتواند به حرف‌هایشان گوش دهد بدون آنکه دیده شود تا جایی که می‌توانست خود را در گوشه‌ای که بود جمع می‌کرد.

سه زن توانمند

پدید‌آورنده: ماری اندیا

مترجم: مرضیه کردبچه

ناشر: نیماژ

«سه زن توانمند»، شامل روایت مستقل سه زن است: نورا، فانتا، کادی، کـه هریـک بـه شـیوه خود، سرنوشتش را میان فرانسه و داکار پی می‌گیرد و با وجود همه ترس‌هـا و تردیـدها و نگرانی‌ها، در برابر آن چه شرایط تحقیرآمیز زندگی بر او تحمیل می‌کند، برای حفـظ شرافتش می‌جنگد.
مشاهده و خرید کتاب آنلاین از کاواک 
۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن