پاورقی
موضوعات داغ

برندگان جایزه ادبی گنکور بخش سوم

آثار برندگان جایزه ادبی گنکور

تهیه و خرید کتاب از کتاب فروشی کاواک

کتاب نبرد

پدید‌آورنده: پاتریک رامبو

مترجم: قاسم صنعوی

ناشر: نیماژ

پاتریک رامبو نویسنده فرانسوی متولد نویی سور سن، در دانشگاه نانت، ادبیات مدرن خواند و قبل از نوشتن رمان‌هایش، سال‌ها به روزنامه‌نگاری پرداخت. او در چهار کتاب با عنوان‌های «نبرد»، «برف می‌بارید»، «غایب» و «گربه‌ی چکمه پوش»، رویدادهای تاریخی مربوط به دوران ناپلئون را رمان گونه نقل می‌کند، و در هر یک از آن‌ها شخصیتی ثانوی می‌آفریند تا بتواند ناپلئون و نزدیکانش را نشان دهد. سال ۱۹۹۷، رمان نبرد علاوه بر جایزه گنکور، برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه هم شد و «نبرد» به نوعی مهم ترین اثر پاتریک رامبو به شمار می رود.

کتاب شکارچی صفر

پدید‌آورنده: پاسکال رز

مترجم: راحله فاضلی

ناشر: نیماژ

«شکارچی صفر»، داستان زندگی لورا کارلسون را روایت می‌کند که پدرش در جنگ جهانی کشته شده است اما مرگ پدر تازه آغاز ورود شکارچی صفر به زندگی لورا بوده است. شکارچی صفر نام یک هواپیمای شکاری است که خلبانش عمدا خود را به ناو حامل پدر لورا و سایر هم‌رزمان آمریکایی‌اش کوبیده. این خلبان‌های ژاپنی که کامیکازه نام داشتند می‌دانستند که سرنوشتی جز مرگ در انتظارشان نیست اما در مورد لورا همه چیز فرق می‌کند و قصه‌ی کامیکازه جور دیگری رقم می‌خورد. شکارچی صفر به ظاهر سقوط کرده اما هر روز صبح بر فراز آسمان محل زندگی لورا به پرواز درمی‌آید و خلبانش وارد زندگی لورا می‌شود و به واسطه او جان می‌یابد. لورا و محبوبش برونو به سختی تلاش می‌کنند از پس این جدال ذهنی برآیند و این جدال رمان را جذاب و خواندنی می‌کند.

کتاب وصیت‌نامه‌ی فرانسوی

پدید‌آورنده: آندره مکین

مترجم: ساسان تبسمی

ناشر: نشر ثالث

هر تابستان، آندره‌ی جوان به دیدار مادربزرگ عزیزش، شارلوت لمونیه، می‌رود. مادربزرگ در دهکده‌ای مشرف به جلگه‌های وسیع روسیه زندگی می‌کند و با حکایت‌هایی شگفت‌انگیز، نوه‌اش و دیگر بچه‌های دهکده را مسحور خود کرده است: تماشا کردن پروست[نویسنده ی شهیر فرانسوی] در حال بازی تنیس، بازدید تزار نیکولاس دوم از پاریس و مرگ فلیکس فوره [رئیس جمهور فرانسه]در آغوش همسرش. اما آندره از مادربزرگ مرموزش درباره‌ی روسیه هم چیزهای زیادی می‌آموزد؛ کشور قحطی‌ها و مصیبت‌ها، ناعدالتی‌های بی‌رحمانه و آشوب‌های پایان‌ناپذیر جنگ.

۲+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن