پاورقی
موضوعات داغ

برندگان جایزه ادبی گنکور بخش دوم

آثار برندگان جایزه ادبی گنکور

پدید‌آورنده: پاتریک مودیانو

مترجم: ساسان تبسمی

نشر افراز

گمشده، که در عنوان این رمان از پاتریک مودیانو به چشم می‌خورد، در واقع کارآگاهی است که شخصیت اصلی رمان خیابان بوتیک‌های خاموش می‌باشد. گای رولاند، مبتلا به فراموشی است و از زندگی‌اش، قبل از شروع کار به عنوان یک بازپرس خصوصی، تقریبا هیچ خاطره‌ای در ذهن ندارد؛ حتی نام و ملیتش هم بر او پوشیده است. اما حالا، پس از صرف زمانی طولانی در حل و فصل کردن مشکلات دیگران، گاهی تصمیم می‌گیرد تا گره‌های زندگی خود را بگشاید.

پدید‌آورنده: رومن گاری

مترجم: منوچهر عدنانی

نشر ثالث

عظمت و انزوای آفریقای تحت سلطه‌ی فرانسه، پیش‌زمینه‌ای بسیار الهام‌بخش برای پویش غیرمتداولی است که توسط خانه به دوشی آرمان‌گرا به اسم مورل شکل گرفته است. این مرد فرانسوی، که خانه و زندگی‌اش را در جنگ از دست داده است، هویت خود را با چیزی غیر از چیزی بهتر از نوع بشر بازمی‌شناسد. او در طلب رمان ریشه‌های آسمان است؛ در تکاپوی استقلال، آزادی، کرامت و عزت‌نفس خود. او تلاش می‌کند تا گله‌های رو به نابودی فیل‌ها را از خطر برهاند. هدفی که فقط با کمک و پشتیبانی میانا، قربانی دیگر جنگ، تحقق خواهد یافت.

زندگی در پیش رو

پدید‌آورنده: رومن گاری

مترجم: لیلی گلستان

نشر ثالث

رمان تکان‌دهنده‌ی زندگی در پیش رو، موفق به کسب مهم‌ترین جایزه‌ی ادبی فرانسه، جایزه‌ی گنکور، شده است. این رمان، نقدی گزنده بر رفتار فرانسوی‌ها با مهاجرین، فقرا و سالخوردگان است که هم‌زمان زننده و امیدبخش می‌باشد.

تهیه و خرید کتاب از کتاب فروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن