پاورقی
موضوعات داغ

برندگان جایزه ادبی گنکور بخش اول

آثار برندگان جایزه ادبی گنکور

پدید‌آورنده: هانری تروایا

مترجم: پرویز شهدی

 بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

موضوع رمان عنکبوت درباره‌ی خانواده‌ای فرانسوی است که متشکل از مادر، برادر و سه خواهر جوان است. برادر خانواده از نزدیک شدن به زن‌ها بیزار است و تمام روز را در خانه به نوشتن مطالب بی‌اهمیت و ترجمه‌ی کتاب می‌گذراند، این در حالی است که عاشقانه، از دور خود جمع کردن خواهرانش لذت می‌برد و بهترین اوقاتش متعلق به زمانی است که آنان همراه مادرشان در اتاق او عصرانه می‌خورند. اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که این خواهران تصمیم می‌گیرند به خواستگاران خود جواب مثبت داده و زندگی مستقلی تشکیل دهند. تقابل دوگانه هایی چون خیر و شر، سلطه‌گری و دلسوزی، صداقت و دروغ‌گویی و نیز سیر تطور شخصیت‌های رمان، مایه‌هایی روانشناسانه و فلسفی به اثر داده است که در قالب داستانی واقع‌گرا و پرتعلیق، به خواننده منتقل می‌شود.

پدید‌آورنده: ماکسانس ون درمرش

مترجم: نرگس کریمی

انتشارات نیماژ

«این آدم‌های مهربان تمام ماجرا را حدس زده بودند. اما علی‌رغم اخلاقیات سخت‌گیرانه و مذهب سفت و سخت‌شان کارلینا را بخشیده بودند و او را به گرمی می‌پذیرفتند و در دل‌های ساده‌شان مصیبتی را که معمولا در انتهای چنین ماجراهایی هست، حس می‌کردند.»

پدید‌آورنده: مارسل پروست

مترجم: مهدی سحابی

نشر مرکز

کتاب گزیده هایی از در جستجوی زمان از دست رفته مارسل پروست:خیال می کنی موضوع عشقت کسی است که شاید در برابرت خفته در بدنی نهفته است.اما افسوس امتداد این کس تا همه ی نقطه های فضا و زمانی است که در آن ها به سر برده است و خواهد برد….
۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن